Aplikace Revolut otevírá cestu k novým obchodním příležitostem

Revolut je digitální bankovní aplikace, která způsobila revoluci v tradičním bankovním systému. Nabízí rychlé, bezpečné a levné převody peněz komukoli a kamkoli na světě. S aplikací Revolut mohou uživatelé snadno spravovat své každodenní finance a získat okamžitý přístup k řadě pokročilých finančních nástrojů, a to vše s pomocí svého chytrého telefonu nebo tabletu. Žádné složité přihlašování do internetového bankovnictví, papírování nebo vyřizování na pobočkách. Revolut je postaven tak, aby zákazníci veškeré úkony zvládli jednoduše s pomocí aplikace.

Proč je aplikace Revolut oblíbená?

Tuzemské banky si často účtují poplatky za používání platebních karet v zahraničí nebo z platby v cizích měnách. Díky tzv. “velkoobchodním” výhodným směnným kurzům, které Revolut dává k dispozici, mohou jeho uživatelé výrazně ušetřit. K tomu navíc Revolut razí politiku nulových poplatků za zahraniční transakce nebo transakce v cizích měnách. Platby v zahraniční nebo nakupování v zahraničních obchodech se tak dostávají na úroveň běžných tuzemských nákupů.  Revolut funguje ve více než 31 zemích a podporuje více než třicet měn. Je velice oblíbený jak pro zrychlené bankovní převody a platby v zahraničí, tak i nákupy a obchodování s kryptoměnami, komoditami a akciemi.

Je používání Revolutu bezpečné?

Ano. Součástí Revolutu je robustní bezpečnostní systém včetně 3D zabezpečení pro online platby, biometrické identifikace a virtuálních karet pro bezpečnější nakupování online. Revolut má navíc implementovaný pokročilý bezpečnostní systém, který odhaluje podvodné aktivity v reálném čase.

Je Revolut drahý?

V základní verzi je pro uživatele zcela zdarma, a to spolu s výhodami, které mnohé české banky nabízí až za příplatek, například:

Za příplatek pak mohou uživatelé získat rychlejší převody, různé typy pojištění, přístup do letištních salonků, „cashback“ při platbách kartou a výhodnější poplatky při obchodování (akcie, komodity, kryptoměny). Hlavní výhody Revolutu pro zákazníky jsme navíc popsali v tomto článku.

Čím je Revolut zajímavý pro české obchodníky?

Revolut je sice známý zejména díky možnosti jednoduchého zasílání prostředků do zahraničí a utrácení bez dodatečných poplatků za používání cizí měny, ale je oblíbeným nástrojem i pro online nákupy. Pro české obchodníky je tato platforma také zajímavá tím, že ji v Čechách již využívá několik set tisíc zákazníků (data z roku 2021 napovídají o více než 300,000 zákaznících, a toto číslo patrně znovu vzrostlo).

Revolut jako moderní platební metoda pro obchodníky

Vzhledem k rostoucí popularitě platební brána Pays nyní nabízí obchodníkům možnost přijímání zrychlených plateb prostřednictvím účtu Revolut. Stačí, když si obchodník zřídí u Revolutu účet a my zajistíme příjem plateb prostřednictvím této platformy. Toto napojení je pro naše obchodníky k dispozici zdarma. Registrace je snadná a jednoduchá.

Může aplikace Revolut plně zastoupit české bankovnictví?

I když je Revolut velmi populární, v mnohých ohledech se jedná primárně o doplňkovou službu pro platby, převody i zjednodušené „forexové“ obchodování. Revolut je pouhou aplikací, ať už v chytrém telefonu nebo tabletu, a s tím vždycky budou spojena určitá omezení:

Obrázek shrnuje tři hlavní výhody aplikace Revolut pro uživatele. Řadí se k nim spravování financí v různých měnách v aplikaci, výhodné měnové kurzy a provádění zahraničních i tuzemských plateb bez skrytých poplatků.

Závěr

Revolut je oblíbená forma digitálního bankovnictví, která uživatelům nabízí snadný způsob pro:

Mnozí zákazníci navíc díky virtuálním kartám využívají kartu Revolut pro online nákupy, které nechtějí z bezpečnostních důvodů provádět ze svých běžných účtů. Nejedná se však o nástroj vhodný pro pokročilejší zpracovávání transakcí typu inkaso, běžné tuzemské trvalé příkazy (například pro placení pojištění, stavební spoření atp.). Revolut by proto měl být brán jako zajímavá doplňková služba jak pro zákazníky, tak obchodníky.


< předchozí článek - další článek >

Chcete, aby Vám zákazníci platili Revolutem?

Vyřešíme to.