Platba PayPalem - Pays

Platba PayPalem

Platba PayPalem je v poslední době velmi oblíbená. Přispěla k tomu i nedávná lokalizace služby Paypal do češtiny. Mnoho lidí v ČR a v celé EU má účet u PayPalu. Zejména v případech, kdy poskytujete své služby a zboží cizincům, tak jim určitě nabídněte platbu PayPalem, protože jim zjednodušíte nákup Vašich služeb a produktů a zjednodušíte rozhodnutí, zda nakoupit právě u Vás.

Platba přes PayPal

Platba přes PayPal PayPal funguje totiž tak, že skrývá platební kartu majitele účtu. Majitel účtu na PayPalu Vám zaplatí, aniž by Vám sdělil číslo své platební karty. Tento přístup je chytrý a velmi bezpečný pro nakupujícího. Ten totiž provede platbu PayPalem a pokud nemá na svém PayPal účtu dostatek peněz, tak si služba PayPal jen strhne příslušnou částku z platební karty nakupujícího. Obchodník se číslo karty nedozví, ale rovnou inkasuje celou částku za nákup na svůj vlastní PayPal účet.

Toto je zároveň hlavní nevýhoda plateb PayPalem. Pokud chcete platby PayPalem přijímat, musíte mít prostě u PayPalu vlastní účet obchodníka.

Drobných nevýhod je ale víc. Služba PayPal si účtuje za převod peněz od Vašeho zákazníka na Váš PayPal účet 3-4 % a cca 10 Kč z placené částky, takže musíte zvážit, zda jste ochotni tento poplatek zaplatit. Běžným řešením (například při platbě za vstupenky, kde je velmi nízká marže) je přenesení poplatku za platbu na zákazníka. Obvykle s tím nemají zákazníci ze zahraničí žádný problém, protože jsou na to zvyklí.

Se založením účtu u PayPalu Vám rádi pomůžeme, není to nic složitého. Platební brána Pays podporuje platby PayPalem a nabídne Vašemu zákazníkovi tuto možnost, pokud si to budete přát.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás