Snadné napojení na platební bránu

Dokumentace pro připojení platební brány

Základní dokumentace pro připojení platební brány Pays je zde: Dokumentace Pays

Zde můžete nahlédnout na prostředí administrace obchodníka.

Platební moduly pro běžné systémy

S našimi partnery stále pracujeme na vývoji modulů a doplňků, které zjednodušují napojení platební brány Pays na jiné systémy.

Shoptet - Napojení platební brány na systém Shoptet provedete instalací doplňku Pays v administraci svého eshopu v Shoptetu.

smsticket - Připojení Pays na vstupenkový systém je pro všechny pořadatele vyřešeno a není třeba nic programovat ani konfigurovat.

Parkum - Napojení platební brány Pays na online parkovací systém Parkum je již vyřešeno a je třeba jej pouze aktivovat.

Zakaznik.cz - Napojení platební brány Pays na malý eshop na Zakaznik.cz je zajištěno systémově a není třeba programovat.

PrestaShop 1.6 - Zde je Platební modul Pays pro Prestashop 1.6 a k dispozici je i podrobný návod.

PrestaShop 1.7 - Zde je Platební modul Pays pro PrestaShop 1.7 a k dispozici je i podrobný návod.

PrestaShop 8 - Zde je Platební modul Pays pro PrestaShop 8 a k dispozici je i podrobný návod. (autor: Pavel Strejček - BrainWeb.cz)

WooCommerce - Platební modul Pays pro WooCommerce (WordPress) stáhnete na stránce pluginu pro WordPress.

Wix - Připojení platební brány na Wix řešíme prostřednictvím serveru Pays. (autor řešení a garant implementace: Jaroslav Štreit)

Magento - Platební modul Pays pro e-shop systém Magento stáhnete zde.

FAPI - Připojení platební brány na prodejní systém FAPI je zajištěno a lze jej aktivovat ve FAPI "Nastavení - Propojení aplikaci".

Simpleshop - Připojení platební brány na prodejní formuláře Simpleshopu je hotové a lze jej zapnout přímo v Simpleshopu.

FastCentrik - Připojení Pays na FastCentrik je vyřešeno a lze jej aktivovat ve FastCentriku v "Nastavení nástrojů - Aplikace 3. stran"

Mozello - Připojení platební brány na web a eshop Mozello je zajištěno přímo v Mozellu a v administraci lze jednoduše aktivovat.

Retailys - Připojení platební brány je vyřešeno na straně Retailys a stačí jej pouze aktivovat.

Reservanto - Připojení platební brány na rezervační systém Reservanto je zajištěno systémově a není třeba programovat.

Trevlix - Připojení platební brány na hotelový rezervační systém Trevlix je zajištěno systémově a stačí jej pouze aktivovat.

Rezeo - Připojení platební brány na rezervační systém pro menší objekty (chaty, chalupy) je zajištěno systémově a stačí jej aktivovat.

Reservo Eats - Připojení platební brány na objednávkový systém Reservo Eats je zajištěno systémově a není třeba programovat.

streamio - Platební brána a Streamio jsou propojeny prostřednictvím služby E-produkty, kam vložíte seznam kódů pro své diváky.

nody - Platební brána a systém nody jsou již propojeny. Platby v nody přes Pays lze aktivovat nastavením způsobu platby "Pays.cz".

Další systémy - Platební bránu Pays lze jednoduše integrovat do libovolného systému s použitím naší dokumentace.

Testovací přístup na platební bránu

Testování platební brány Pays je umožněno pouze registrovaným vývojářům, kterým po registraci zašleme přístupové údaje do testovacího rozhraní a potřebné konfigurační parametry. V případě vašeho zájmu o testování nebo v případě že implementujete Pays do Vašich systémů, se prosím registrujte mailem na adrese testing@pays.cz. Chcete-li se stát našim certifikovaným partnerem pro vývoj pluginů Pays do ecommerce systémů, kontaktujte nás prostřednictvím emailu info@pays.cz. Spolupráce s Pays Vám přinese stovky zákazníků.

Testování platební brány na speciálním účtu není nezbytně nutné. Vždy po aktivaci platební brány obchodníkovi je brána nastavena do režimu testování s testovací platbou a není potřeba reálně platit, aby bylo propojení s eshopem spolehlivě vyzkoušeno.

Grafické podklady

Logomanuál platební brány Pays stáhnete zde. Loga platebních metod a pruh pro váš web stáhnete tady.

Partnerská řešení

E-commerce řešení třetích stran, které lze snadno připojit na platební bránu Pays prezentujeme na samostatné stránce partneři platební brány.

Vývojáři se občas ptají

Mohu mít na jednom účtu Pays více obchodů?

Ano, samozřejmě. Na jednom účtu mohou být různé obchody, pokud je provozujete pod jedním IČ. Stejně tak může být v rámci jednohu účtu stejný eshop i vícekrát, pro případy, že chcete některé toky peněz od sebe oddělit (například dle typu zákazníka, reklamní kampaně nebo dle sortimentu)

Lze od sebe nějak oddělit platby z eshopu a platby z platebních předpisů a platebních odkazů?

Ano, lze to jednoduše nastavit. Platby z různých zdrojů můžete i směřovat na různé své bankovní účty.

Jak dlouho po platbě přijde potvrzení na pozadí?

V případě platby kartou, mobilem nebo SMSkou dojde k potrzení do deseti vteřin. V případě offline plateb (QR platba) může být prodleva v rozmezí minut až dnů.

Je PaymentOrderID unikátní?

Ano, PaymentOrderID je unikátní v rámci celé platební brány Pays.

Opravdu musím definovat potvrzovací URL? Nejde to bez komunikační adresy "Potvrzení na pozadí"?

Potvrzovací adresa není nezbytně nutná, ale velmi doporučujeme ji používat. Hodí se v případě automatizovaného zpracování plateb. Pokud však vystačíte s emailovou notifikací o platbě, tak ji do systému dávat nemusíme.

Může být link na volání nové platby otevřen v iframe?

Není to možné. Platební bránu nelze z bezpečnostních důvodů použít v iframe.

Je možné u vás také zprocesovat platby v EUR a USD?

Ano, samozřejmě.

Máte k dispozici API, abych mohl vytvářet platební odkazy a předpisy z našeho systému?

Ano, API však není veřejné a je k dispozici až po aktivaci. Kontaktujte nás prosím mailem na podpora@pays.cz

Máte technický dotaz?

Zeptejte se nás