Spolehlivá platební brána Pays - monitoring

Důležitou vlastností každé platební brány je její spolehlivost. Pro obchodníka je klíčové, aby zákazník, po naplnění košíku, úspěšně zaplatil a obchod byl uskutečněn. Pokud by v okamžiku platby nebyla platební brána dostupná a měla výpadek, tak by obchodník s vysokou pravděpodobností o zákazníka přišel.

Platební brána je vždy tvořena několika provázanými systémy, které jsou provozovány na mnoha serverech, a důležitá je spolehlivost každého z těchto propojených systémů. Platební systémy jsou napojeny na celou řadu dalších subjektů. Jsou propojeny s acquirery, s bankami, s poskytovateli e-commerce řešení a mnohými dalšími službami.

Veřejný monitoring dostupnosti

Monitoring dostupnosti platební brány má samozřejmě každý provozovatel platebního systému, aby včas odhalil případný výpadek a technický problém byl co nejdříve vyřešen. Platební brána Pays šla ještě o kousek dál a kromě vlastního monitoringu používá i monitoring externí, který je veřejně přístupný všem obchodníkům i zákazníkům. Kdykoliv je tedy možné online zjistit, zda jsou služby Pays v pořádku a v dané chvíli fungují.

Veřejný monitoring dostupnosti platební brány Pays

Pravidelnou údržbu serverů Pays provádíme, pokud možno tak, aby neměla žádný vliv na dostupnost platebních služeb, přesto se občasně a většinou pouze v pozdních nočních hodinách může velmi krátký výpadek vyskytnout, když je třeba naše systémy aktualizovat.

Monitoring zobrazuje i historickou dostupnost/nedostupnost systémů Pays za poslední tři měsíce a obsahuje informace o našich následujících základních službách:

  1. Pays – payment systems – Hlavní servery platební brány, realizace všech online platebních transakcí.
  2. Pays – API/backend – Servery pro komunikaci s e-shopy, potvrzování transakcí na pozadí, API, generování dokladů, sestav a výpisů.
  3. Pays – administration – Servery zajišťující administraci všech účtů obchodníků a nastavení parametrů bran na e-shopech.
  4. Pays – email/sms – Mailové a SMS servery, odesílající veškerá potvrzení o proběhlých platbách obchodníkům i zákazníkům.
  5. Pays – web server – Veřejné webové stránky Pays s informacemi o našich službách a systém pro vyhledávání starších plateb.
  6. Pays – support – Servery zákaznické podpory platební brány pro obchodníky.
  7. Služby našich partnerů – Další monitorované služby, které neposkytuje platební brána Pays, ale klíčoví partneři.< předchozí článek - další článek >

Hledáte spolehlivou platební bránu?

Kontaktujte nás