WooCommerce Platební Brána: Proč a jak nainstalovat plugin od Pays

Woocommerce platební brána WooCommerce je jeden z nejpopulárnějších ecommerce systémů, který byl navržen pro WordPress. Těší se velké oblibě i na českém trhu, kde jej využívá více než 1000 eshopů. WooCommerce je velmi oblíbený, protože:

 1. Je to open-source platforma, která je k dispozici zdarma (platíte až za vybraná rozšíření).
 2. atraktivní a rezponsivní vzhled, a to i díky nepřebernému množství šablon skrze které si každý může snadno nadefinovat vzhled svého eshopu. Některé tyto šablony jsou zdarma, jiné si lze zakoupit.
 3. Je to vysoce funkční a léty prověřené řešení. WooCommerce úspěšně funguje už od roku 2008 a svým uživatelům nabízí nepřeberné množství užitečných rozšíření a pluginů.
 4. WooCommerce je dostupný v češtině.

WooCommerce platební brána na českém trhu: jaké jsou možnosti obchodníka?

Přestože je samotný WooCommerce dostupný v českém jazyce, existuje mnoho rozšíření, které zatím českou lokalizaci nemají, popř. jsou tato řešení zpoplatněna. Pokud tedy hledáte pro svůj WooCommerce obchod plugin v Češtině, který nabízí možnost jednoduché online platby, je potřeba dobře zvážit, jakou platební bránu si vyberete.

Mnozí uživatelé musí dnes bohužel počítat s tím, že si za takový plugin hned na úvod budou muset opakovaně připlatit. U pluginů pro české platební brány se často jedná o předplacenou službu, a to obvykle na jeden rok. Cena se samozřejmě může v průběhu let s ohledem na inflaci navíc měnit a postupně zvyšovat. Protože je ecommerce neustále na vzestupu a online platby kartou jsou stále populárnější, je zřejmé, že z dlouhodobého hlediska se v takovém případě může jednat o vysokou investici.

Tady se dostáváme k tomu, proč je výhodné mít platební bránu Pays. Všichni uživatele Pays mají plugin pro platby produktů skrze WooCommerce zdarma. Uživatel si tak nemusí připlácet za rozšíření pro své ecommerce řešení. Jakmile se stanete ověřeným uživatelem platební brány Pays, nic za další nadstandardní služby neplatíte, protože v Pays se platí pouze za následující služby:

 1. Aktivační poplatek, který je obvykle ve výši 600 Kč. Tento poplatek pokrývá naše náklady na zprovoznění brány a je jednorázový. U nás neplatíte žádné měsíční a ani roční poplatky.
 2. Poplatek z transakce. Ten se pohybuje v rozmezí od 0.6 % do 2.5 % podle nastaveného režimu platební brány.
 3. Poplatek za jednorázový převod všech přijatých plateb, který se pohybuje v rozmezí od 0 do 39 Kč a nastavuje se také individuálně.

Abyste mohli začít používat WooCommerce plugin pro platby online, musíte učinit následující tři kroky (pokud už nejste uživateli Pays):

 1. Zaregistrovat se na Pays.
 2. Podepsat smlouvu o poskytování platebních služeb.
 3. Dokončit aktivaci.

Pro eshop je také potřeba správně nastavit komunikační adresy k propojení platební brány. Ty se pak nastavují i prostřednictvím WooCommerce pluginu, viz informace o instalaci níže. Veškeré tyto úkony jsou však otázkou několika minut a v případě potíží se můžete kdykoliv obrátit na naši zákaznickou podporu, která je pro vás k dispozici 24/7.

Jak na instalaci pluginu platební brány pro WooCommerce

Nainstalujte plugin běžným způsobem. Oficiální stránku pluginu Pays najdete na této stránce. Pokud si nejste jistí, jak na to, podívejte se na článek od WP Lama (oficiální web pro WordPress podporu v Češtině). Jakmile plugin aktivujete, je potřeba se ujistit, že máte vše správně nastaveno ve vaší administraci, viz body a ilustrační obrázek níže:

 1. Klikněte na Pays v levém menu a otevřete „Nastavení”.
 2. Vyplňte MerchantID, ShopID a heslo k API, které najdete dle uvedených instrukcí v nastavení vašeho účtu na stránkách Pays.cz. Pokud jste zrovna přihlášení na Pays, stačí kliknout na tento odkaz, který Vás navede rovnou do Nastavení a zobrazí detaily.
 3. Nezapomeňte si nastavit odkazy související s platbami (na obrázku níže jako Adresy notifikačních stránek). Jakmile tyto odkazy nastavíte, je potřeba toto nastavení odeslat do Pays, a to pomocí světle modrého tlačítka, aby vám tyto hodnoty mohli nastavit a brána tak byla plně funkční.

Jedná se o screenshot z administrativního rozhraní WordPress, které ukazuje formulář pro nastavení údajů o obchodníkovi pro to, aby platební brána mohla fungovat ve WooCommerce

Nastavení platební brány Pays v pluginu WooCommerce

Po nastavení nového pluginu Pays je potřeba zkontrolovat i nastavení ve WooCommerce, kde si můžete nastavit, co chcete, aby se u tohoto způsobu platby zobrazovalo. Stačí jít podle následujících bodů a doplňujícího obrázku:

 1. Vyberte v levém menu položku WooCommerce a poté klikněte na „Nastavení“.
 2. Vyberte záložku „Pokladna“.
 3. Ujistěte se, že možnost platby Pays.cz je zapnutá.
 4. Klikněte na tlačítko „Spravovat“ napravo od aktivačního tlačítka v posledním sloupci.

Jedná se o screenshot pro nastavení Pays v pluginu WooCommerce, konkrétně je nutné, aby poslední položka Pays byla aktivní

Jakmile kliknete na „Spravovat“, můžete vložit vlastní popisek, který chcete, aby se zobrazoval při volbě platební kartou. Ujistěte se, že máte zatrhnuto „Enable pays.cz payment“:

Zde je screenshot formuláře kde zvolíme titulek a popisek (customer message), který chceme, aby se při checkoutu ukazoval

Závěr

Díky Pays si můžete snadno a rychle implementovat různé platební metody, aniž byste museli uzavírat smlouvy s třetími stranami a zabývat se řešením platby po technické stránce. K aktivaci a provozu Pays navíc nepotřebujete mít pokročilé technické znalosti. Obchodníkům nabízíme i napojení na platební brány bank jako jsou Fio, ČSOB, KB, a nebo připojení na platební bránu GP Webpay. Uživatelé pak dostávají přístup do našeho jednoduchého a snadno ovladatelného administračního rozhraní, odkud si mohou snadno exportovat potřebná data (např. pro účetnictví) a navíc mají možnost využít bezplatných bonusových služeb, které znatelně zvyšují úspěšnost plateb.


< předchozí článek - další článek >

Chcete vyzkoušet naši platební bránu ve WooCommerce?

Kontaktujte nás