Internetový prodej: Úspěšní používají platební odkazy

Internetový prodej zažívá i díky Covid-19 nebývalý boom. Je to právě pandemie, která výrazně napomohla globálnímu nárůstu v e-commerce o vice než 25 %. Velice podobný růst zažívá i české prostředí pro e-commerce. Navíc začít podnikat na internetu je v dnešní době velice jednoduché a díky různým dostupným platebním řešením lze velice snadno a okamžitě vybírat peníze za prodávané produkty nebo poskytnuté služby. Jedním takovým oblíbeným řešením je platební odkaz, který Pays nabízí. Jedná se o nadstandardní službu, které je však k dispozici pro všechny uživatele Pays zcela zdarma.

Proč jsou platební odkazy pro internetový prodej tak populární?

Napadlo vás někdy vydělávat prostřednictvím jednoduchého platebního odkazu? A pokud ne, líbila by se vám taková možnost? Díky platebním odkazům je internetový prodej ještě jednodušší a úspěšnější. Navíc se dá tato úspěšnost snadno měřit přímo v uživatelském rozhraní Pays. Jedná se o nástroj, který je vhodný jak pro začínající podnikatele, tak i zavedené společnosti, které chtějí více experimentovat s produktovou nabídkou. Proč jsou vlastně platební odkazy u našich úspěšných obchodníků tak oblíbené?

1. Okamžitá aktivace bez nutnosti eshopu

Internetový prodej: jak nastavit platební odkaz. Přihlaste se do Pays, klikněte na Platební odkazy v hlavním menu. Klikněte na tlačítko Nový platební odkaz a vyplňte požadované údaje. Odkaz vložte na libovolnou stránku pod libovolný text, tlačítko, video a nebo obrázek. Platební odkaz může používat kdokoliv, kdo chce podnikat online. Díky jednoduchému odkazu vloženému na stránku se nemusíte trápit hodinami programováním a nastavováním eshopu. Funkční platební odkaz totiž vytvoříte do minuty. V rozhraní Pays si snadno vygenerujete platební link s potřebnými údaji, který vložíte na stránku, a máte hotovo.

Sami si pak snadno můžete nastavit, kam chcete zákazníka po nákupu přesměrovat. Zákazník navíc může ještě přímo před platbou vložit informace, které od něj potřebujete. Může se jednat o email, adresu, startovní číslo nebo třeba nějaký kód. Je to zcela na vás. Další povinná pole pro formulář platební brány pro vás můžeme snadno a kdykoliv nastavit. Naše technická podpora je vám totiž k dispozici neustále prostřednictví e-mailu.

Potřebujete zaslat po transakci daňový doklad? Ani to není problém, v případě potřeby může být zákazníkům tento doklad automaticky vygenerován.

2. Platba je vždy okamžitá

Ať už prodáváte nějaké zajímavé zboží nebo poskytujete placené služby, důležitá je vždy možnost rychlosti platby a samotné transakce. V případě bankovního převodu mnohdy musíte čekat hodiny až dny, než se platba přičte na účet. To celkově protahuje rychlost dodání produktu či služby.

Díky platebnímu odkazu můžete okamžitě zaevidovat úspěšnou transakci bez dlouhého čekání. Navíc v případě neúspěšné transakce můžeme zaslat zákazníkovi automatický email s odkazem, kde se může znovu pokusit zaplatit. Tato možnost značně zvyšuje míru úspěšných transakcí a internetového prodeje.

3. Platba je bezpečná

Odkaz je navázán na platební bránu, která splňuje přísná bezpečnostní kritéria pro platby online. Platby přes Pays jsou v 3D Secure režimu. Jednoduše řečeno, služba neumožní provést žádnou platbu, která není ověřena SMSkou nebo jiným bezpečným způsobem (Touch ID nebo Face ID). Prostřednictvím odkazu tak nelze platit například kradenou platební kartou.

4. Jednoduché uživatelské rozhraní

Administrační rozhraní Pays je uděláno tak, aby jej zvládl ovládat opravdu každý. V rozhraní máte přístup ke všem informacím týkajících se provedených transakcí. V sekci platebních odkazů pak máte informace k aktivním a neaktivním odkazům, které jste kdy vytvořili. V rozhraní tak máte snadný přehled nejen o přijatých platbách a aktuálním zůstatku, ale můžete si také snadno zjistit, který odkaz vám zajišťuje nejvíce příjmů. Veškeré transakce si můžete snadno exportovat.

Na obrázku je seznam aktivních platebních odkazů, kde vidíte kdy byl odkaz vytvořen, název, popis, identifikátor, částka a množství přijatých plateb pod daným odkazem.

5. Neomezený počet odkazů

S platebními odkazy můžete doslova experimentovat, protože je zcela na vás kolik jich vytvoříte a na jaké stránky je vložíte. Na každou stránku si můžete umístit nový odkaz, který pouze odlišíte pomocí identifikátoru. Můžete tak velice snadno a rychle testovat a monitorovat dílčí úspěchy jednotlivých odkazů.

Jak začít používat platební odkazy pro vlastní internetový prodej

Abyste mohli začít používat platební odkazy, musíte se u Pays zaregistrovat. Registrace je zdarma a jednoduchá. Stačí vyplnit údaje o sobě a potvrdit elektronickou smlouvu. Vedle toho je také potřeba zaplatit jednorázový poplatek 600 Kč, který pokrývá naše veškeré administrativní úkony související se spuštěním platební brány.

U Pays neplatíte žádné měsíční poplatky ani skryté náklady. Poplatky vám budou účtovány pouze tehdy, když vyděláváte peníze a výše takového poplatku je stanovena ve smlouvě. Poplatky se obvykle odvíjí podle obratu (obvykle 1.5% a za každou transakci). Veškeré informace o našich sazbách najdete přímo na našich stránkách v sekci Ceník.

Přejeme hodně štěstí s vašim online podnikáním a pokud máte jakékoliv dotazy, určitě se na nás neváhejte obrátit.


< předchozí článek - další článek >

Chcete zjednodušit svůj internetový prodej?

Kontaktujte nás