Platební brána - Generování daňových dokladů

Generování daňových dokladů

Platební brána Pays usnadňuje obchodníkům práci a dokáže automaticky generovat daňové doklady pro zákazníky. Tuto službu nevyužije každý, ale existuje hodně produktů, kdy se automatické generování paragonů nebo faktur velmi hodí.

Automatické generování daňových dokladů

Generování dokladů ihned po platbě oceňují zejména pořadatelé školení, seminářů a přednášek, prodejci vstupenek. Služba se osvědčila i při prodeji e-knih nebo jiného digitálního obsahu. Poskytovatelé služeb v mnoha oborech rádi využívají automatické generování dokladů například při prodeji dárkových voucherů.

Aktivace služby generování dokladů

Službu aktivujeme uživatelům Pays na vyžádání. Je třeba nastavit vzhled generovaných paragonů nebo faktur a formát čísla dokladu dle požadavků účetnictví. Do hlavičky dokladů je obvykle automaticky vloženo také logo prodejce, které je použito v platební bráně. V Pays lze nastavit více platebních bran na jednom účtu v administraci, takže můžete u jednoho svého eshopu daňové doklady automaticky generovat a u druhého ne. Všechny vygenerované doklady jsou k dispozici v administraci v přehledu přijatých plateb po kliknutí na detail transakce.

Koncový zákazník vidí vygenerovaný daňový doklad také na detailu transakce pod odkazem, který mu je zaslán e-mailem. Má jej tedy k dispozici i kdykoliv později včetně EET účtenky (pokud byla vygenerována). V případě, že vyžaduje zákazník opětovné zaslání smazaného daňového dokladu, pak stačí v přehledu přijatých plateb kliknout na volbu „znovu odeslat potvrzení platby zákazníkovi“. Tato funkce zajistí opětovné odeslání celého detailu starší transakce včetně všech vytvořených dokladů koncovému zákazníkovi.

Platební brána Pays vychází touto službou vstříc svým uživatelům. Vyzkoušejte kvality Pays a zaregistrujte se zde.

Máte dotaz?

Zeptejte se nás