Platební brána Pays - Platební odkaz

Platební odkaz Pays

Nejjednodušší a hojně používaný platební nástroj platební brány Pays se nazývá Platební odkaz. Jedná se o vygenerovaný internetový odkaz, na který stačí kliknout a ihned je zahájena platba požadované částky.

Vaši zákazníci mohou začít platit za vaše produkty v podstatě okamžitě. Platební odkaz umístíte na své webové stránky, na facebook nebo jej rozešlete mailem. Platební odkazy lze použít pro prodej zboží, služeb, vstupenek, digitálního obsahu, pro inkaso příspěvků nebo sponzorských darů. Výhoda spočívá v naprosté jednoduchosti, protože nepotřebujete ani žádný prodejní systém nebo eshop.

Platební odkaz

Úhrada přes platební odkaz má ještě další výhodu. Zákazník, který má uhradit požadovanou částku vkládá před samotnou platbou ještě informace, které potřebujete. Může se jednat o email, adresu, startovní číslo nebo třeba nějaký kód. Po provedení platby může být zákazníkovi automaticky vygenerován daňový doklad.

Jak vygenerovat platební odkaz?

Pays umožňuje vytvořit neomezené množství platebních odkazů. Každý takový odkaz má svůj vlastní identifikátor a udržuje celou svou historii přijatých plateb. Nový odkaz lze vygenerovat v administračním rozhraní Pays kliknutím na položku Platební odkazy. Pro vytvoření nového platebního odkazu je třeba kliknout na tlačítko „Nový platební odkaz“ a vložit tyto údaje:

Po vyplnění uvedených položek je systémem vygenerováno URL (internetová adresa), kterou lze umístit na webové stránky nebo použít jiným způsobem. Kliknutím na takto vytvořený odkaz je ihned zahájena bezpečná platba přes internet. O úspěšné platbě se obchodník dozví ihned mailem nebo SMSkou a transakce se objeví v přehledu přijatých plateb.

Doplňkové parametry platebního odkazu

Platební odkaz vyhovuje ve své základní verzi většině obchodníků. V případě speciálních požadavků je možno na vyžádání zapnout rozšířené funkce platebního odkazu a například přesně definovat návratové stránky pro zákazníky, na které jsou přesměrováni po úspěšné platbě. Každý platební odkaz může mít pak nastaveno přesměrování na jinou cílovou stránku.

Platební odkaz patří mezi nadstandardní služby platební brány Pays a je dostupný všem uživatelům zdarma. Kompletní nabídku služeb Pays naleznete na stránce nabídka pro obchodníky.

Zajímá Vás platební odkaz?

Zeptejte se nás