3 režimy platební brány Pays

Režimy platební brány Pays

Platební brána Pays nabízí obchodníkům tři základní režimy provozu. Pays Standard, Pays VIP a Pays Direct. Režimy se od sebe odlišují principem napojení platební brány na acquirera a úrovní některých poskytovaných služeb. Rozdíly jsou i v sazbách poplatků, kterých lze dosáhnout.

Proč tři režimy? Není to složité?

Ideální by bylo poskytovat všem obchodníkům platební službu za stejných (a těch nejlepších) podmínek. Přáli bychom si to. Bohužel to není možné. Ceny platebních služeb totiž závisí na několika faktorech, jako jsou obrat obchodníka, výše průměrné platby, prodávané produkty, množství reklamací od zákazníků, země odkud zákazníci platí, atd…

Našim cílem je poskytovat nejlepší platební bránu v ČR a na Slovensku. Abychom toho dosáhli, je třeba vyhovět obchodníkům, kteří mají různé (a mnohdy velmi odlišné) požadavky. Někteří obchodníci požadují nadstandardní služby a funkce, které je třeba vyvinout individuálně, někteří obchodníci požadují speciální úpravy vzhledu platební brány, jiní obchodníci vyžadují pouze to, aby byly transakční poplatky co nejnižší. Jsou i tací obchodníci, kteří mají svou vlastní smlouvu s bankou nebo acquirerem a požadují jen technické napojení na acquirera a zpracovávání příchozích plateb v Pays.

Pays – platební brána pro všechny

Režim Pays Direct

Platební brána Pays pracuje pro obchodníky s obratem 5.000 Kč měsíčně i pro obchodníky s obratem několika desítek miliónů Kč měsíčně. Pays poskytuje stejnou kvalitu řešení malým i velkým, protože všichni používají stejný systém - pouze v jiném režimu provozu a na různých serverech.

Z pohledu platícího zákazníka není nastavený režim Pays nijak podstatný. Zákazník platí stále stejně jednoduše z libovolného zařízení. Stejně tak z pohledu technického řešení připojení eshopu na bránu nejsou režimy rozdílné. Tato skutečnost přináší absolutní výhodu Pays proti konkurenci. Jakákoliv budoucí změna režimu platební brány totiž nepřináší obchodníkovi žádnou komplikaci a v eshopu není třeba měnit žádné nastavení ani nic programovat. Napojení na Pays je stále stejné.

Je to o svobodě volby poskytovatele plateb - acquirera

Díky Pays není obchodník nikdy závislý na jednom poskytovateli plateb, který mu diktuje podmínky. Pays umožňuje obchodníkovi kdykoliv přejít na jiného acquirera nebo platební řešení jiné banky. Pouhou změnou režimu může obchodník získat lepší podmínky a přitom nemusí dělat naprosto žádné změny na svém eshopu.

Základní režim Pays vyhovuje obvykle obchodníkům do obratu 250.000 Kč měsíčně. Při vyšším obratu je možné získat dobrou nabídku přímo od acquirera nebo banky a následnou změnou režimu získat skokově nižší transakční poplatky. Poplatky se výrazně sníží, přitom systém pro zpracování plateb a všechny aktivované služby zůstanou plně funkční.

Tři režimy platební brány Pays

Pays Standard – transakční poplatky za platby : 1,5% – 2,5%

Režim Pays Standard je výchozím režimem pro každého uživatele platební brány ihned po registraci. Přináší mnoho výhod v jednoduchosti, spolehlivosti a v rychlé aktivaci platební brány. Automatickou součástí jsou veškeré volitelné funkce, všechny nadstandardní služby a e-mailová infolinka. Obchodníci v tomto režimu nejsou ochuzeni o žádnou podstatnou výhodu platební brány Pays.

Pays VIP – transakční poplatky za platby : 1,0% – 2,0%

Režim Pays VIP je určen obchodníkům s vyšším obratem, kteří používají platební bránu Pays více než 6 měsíců a mají minimum reklamací od koncových zákazníků. V tomto režimu nabízíme nižší transakční poplatky, bezplatně prodejní systém Zakaznik.cz, poskytujeme navíc službu okamžitých převodů tržeb (převod do 10 minut po zadání požadavku), možnost převodu tržeb hned stejný den, kdy byly uskutečněny (výběr peněz na cestě) a VIP telefonickou infolinku a podporu.

Pays Direct – transakční poplatky za platby : 0,6% – 1,5%

Pays Direct je speciální režim, kdy je obchodník připojen prostřednictvím Pays přímo na acquirera nebo banku, která mu poskytuje platební služby (obvykle společně s fyzickými platebními terminály). Obchodník inkasuje přijaté platby přímo na svůj bankovní účet. Pays umí v tomto režimu zajistit připojení na acquirery Global Payments, EVO Payments, Wordline a také na platební řešení FIO, ČSOB, KB SmartPay, REVO a další platební systémy. Ve všech případech poskytuje Pays i všechny své nadstandardní a volitelné služby.

Tři režimy principiálně z pohledu obchodníka

Režim Pays v podstatě říká, jakým způsobem je platební brána napojena na acquirera, jehož služeb využívá obchodník, kudy přesně a jak rychle putují peníze od zákazníků k obchodníkovi a které VIP služby má obchodník v platební bráně aktivní.

Platební brána Pays se stává standardem v platbách v ČR. Vyzkoušejte ji a zaregistrujte se. Nenechte si diktovat podmínky od současného poskytovatele platební brány a získejte nezávislost. Vaši zákazníci mohou platit jednodušeji a úspěšnost plateb se vám výrazně zvýší. Znáte svou současnou úspešnost plateb? Zkuste se podívat do administrace současné platební brány, kolik % plateb není dokončeno a ptejte se proč. Chcete-li můžete si přečíst o hlavních parametrech platebních bran, které zajímají většinu obchodníků na stránce platební brány - srovnání.

Máte zájem o lepší platební bránu?

Napište nám