Hlavní konkurenční výhoda Pays

Hlavní konkurenční výhoda platební brány Pays

Jste-li obchodník, tak bděte. Zde je podstata plateb kartou.

Platební bránu Pays dnes vidíte na stovkách eshopů. Mnozí se ptají, proč obchodníci preferují Pays a přepojují své eshopy na toto platební řešení. Není v tom žádné kouzlo, ale racionální rozhodnutí obchodníků, které plyne ze samotné podstaty Pays. Tou je zachování svobodného rozhodnutí obchodníka, která banka nebo acquirer mu budou poskytovat platební služby.

Pokud nevíte, co je acquirer, pak čtěte dál.

Aby potenciální uživatel platební brány (obvykle obchodník) pochopil základní výhodu Pays je třeba vysvětlit důležitou věc. Karetní platby vašich zákazníků nezajišťuje vaše platební brána, ale nadnárodní firma, které se říká "acquirer".

Nejlepší platební brána

Běžné platební brány totiž pouze přeprodávají službu jedné vybrané banky nebo acquirera. Nedává tedy dlouhodobě smysl na takovou platební bránu připojovat svůj eshop, protože stejně tak můžete vy nebo každý jiný obchodník získat přímou a lepší nabídku "akceptace platebních karet" od své vlastní banky nebo přímo od acquirera, což je nejvýhodnější. Hlavní banky, které poskytují služby akceptace platebních karet jsou banky ČSOB, Fio banka, Komerční banka, Unicredit a Raiffeisenbank. Za některými těmito bankami stojí nadnárodní acquireři Global Payments Europe, EVO Payments International, Worldline. Toto jsou totiž firmy, které reálně zprocesují téměř každou platbu kartou v ČR.

Proč tedy zvolit Pays?

Platební brána Pays poskytuje obchodníkům svobodu volby. Po připojení na Pays má obchodník svobodnou volbu acquirera nebo banky, která zpracuje platby jeho zákazníků. Pays nediktuje svým uživatelům, kdo bude platby zpracovávat, ale vybírá vždy toho nejvhodnějšího poskytovatele pro daný sortiment obchodu a cílovou skupinu zákazníků. Obchodník má pak přímou smlouvu s acquirerem a zároveň využívá všech výhod platební brány Pays, které (dle studie smsticket 2019/1-6) zvyšují úspěšnost plateb.

Připojením na Pays získá obchodník:

  1. Jednoduché připojení platební brány na eshop, které již není třeba nikdy měnit.
  2. Všechny standardní služby Pays, jako jsou platební odkazy, platební předpisy a další…
  3. Všechny volitelné služby Pays, které výrazně zvyšují úspěšnost plateb.
  4. Svobodnou volbu acquirera a možnost kdykoliv jej bezpracně změnit a přejít ke konkurenci.
  5. Možnost automatického rozdělení karetních plateb podle výhodnosti smluv s acquirery.

Pár příkladů

Konkurenční výhody Pays

Jednoduše řečeno. Jste-li připojeni na službu KB SmartPay přes Pays a nevyhovuje vám již cenová politika KB, můžete velmi snadno získat konkurenční nabídku od Global Payments nebo ČSOB a v Pays pouze "přehodíte výhybku". Následující den již přijímáte platby kartou od konkurenčního acquirera za mnohem lepších podmínek. V rámci svého eshopu nemusíte dělat žádnou změnu, protože vaši zákazníci stále platí přes Pays.

Další příklad. Nyní jste připojeni na platební bránu, která pouze zprostředkovává platební systém ČSOB nebo jiné banky. Poplatky jsou vysoké, měsíčně platíte fixní paušál. Máte ale pocit, že bude změna poskytovatele plateb náročná a obáváte se změny. Tohoto pocitu se neobávejte a připojte svůj eshop na Pays. Od této chvíle budeme již moci kdykoliv svobodně změnit poskytovatele plateb, protože v Pays jen nastavíte, že vám platby od prvního dne následujícího měsíce neposkytuje firma XYZ, ale přímo acquirer Global Payments. Změna je v Pays velmi snadná. Je to podobné jako se změnou mobilního operátora. Pře deseti lety to v podstatě nešlo a dnes změníte mobilního operátora během několika málo dnů a číslo vám zůstane.

Toto je podstata Pays a také hlavní důvod, proč získává Pays obrovskou popularitu. Nikdo Vám nebude diktovat své ceny, nutit měsíční paušální poplatky, protože VY můžete kdykoliv během minuty přejít ke konkurenci.

Vyzkoušejte Pays, budete spokojeni. Jste-li obchodník, podívejte se na stránku nabídka pro obchodníky.

Zeptejte se na cokoliv. Odpovíme vám.

Zeptejte se nás