Generátor QR platby

Přijímat i odesílat platby pomocí platebního QR kódu je zcela bezpečné. Když uživatelé naskenují platební QR kód, mohou jednoduše potvrdit transakci a dokončit platbu ve svém mobilním bankovnictví. Platby pomocí QR kódů jsou tedy dostupné pro každého s chytrým telefonem, které jsou nyní v Evropě všudypřítomné. Generátor QR platby tak poskytuje snazší přístup k moderním elektronickým platbám

Díky rostoucímu zájmu o bezkontaktní transakce, se QR kódy staly oblíbenou platební možností, jak u obchodníků, tak u spotřebitelů. QR kód (zkratka pro Quick Response code) je typ digitálního kódu, který se používá k ukládání nebo propojení s informacemi. Generátor QR platby usnadňuje přijímání plateb, protože plátce nemusí ručně vyplňovat platební údaje. Ty jsou díky naskenování QR kódu vyplněny automaticky.

Jak QR platba funguje:

1. Vygenerujete QR kód

Prostřednictvím našeho QR generátoru pro platby jednoduše vložíte údaje (stačí číslo bankovního účtu a částka) a následně vygenerujete QR kód, který si můžete kamkoliv uložit a sdílet. V případě, že používáte generátor na mobilu, pak stačí jen vyfotit displej mobilu s vygenerovaným kódem.

2. Použití QR kódu

Plátce následně oskenuje tento QR kód, obvykle s pomocí své bankovní aplikace, která umožňuje QR platbu a potvrdí transakci.

3. Dokončení platby

Jakmile plátce potvrdí transakci, je zaslána ke zpracování bance. Příjemce obvykle peníze dostává peníze ihned (2-6 minut), ale platba může dorazit i druhý den v závislosti na bance. Většina bank v ČR již vyřizuje QR platby v řádu minut. Teoreticky se mohou zpozdit transakce, které takto zadáte o víkendu.

Jak lze generátor QR platby využít

Proč je QR platba stále více populární?

Než pandemie vyvolala celosvětový zájem o bezdotykové platby, kamenné podniky obvykle omezovaly své platební možnosti na hotovost a kreditní karty. Jedním z důvodů rostoucí popularity pro QR platby je, že nevyžaduje terminál NFC. Stejně tak není potřeba pro vytvoření QR kódu instalovat aplikaci nebo se kdekoliv registrovat.

Používáte nějaký generátor QR platby?

Napište nám prosím jaký