Jak vytvořit QR kód pro QR platby

QR kódy umožňují lidem nejenom získávat přístup k informacím, ale i realizovat bezkontaktní QR platby pomocí chytrého telefonu. Celý princip je postaven na možnosti oskenování kódu s pomocí fotoaparátu v mobilu. Toto oskenování je velice rychlé a šetří tak čas, který bychom ztráceli ručním vyplňováním informací do příkazu k úhradě v internetovém nebo mobilním bankovnictví.

Kde a jak lze QR kód vytvořit?

Jak vytvořit QR kód Vytvoření QR kódu pro platbu je velice jednoduché. Stačí k tomu náš jednoduchý generátor:

Výše uvedený návod vytvoří jednak QR kód pro platbu George (mobilní bankovnictví České spořitelny) a samozřejmě také pro všechny ostatní bankovní aplikace. Formát platebního QR kódu je pro všechny banky stejný a lze jej použít i pro platby z aplikace Fio banky, Raiffeisen bank, Komerční banky, Monety, Airbank a dalších...

QR Platba - proč ji začít používat?

Usnadníte si bezpečnější platby

QR kód je varianta bezkontaktní platby, kdy kdokoliv může jednoduše zaplatit oskenováním kódu s pomocí svého mobilního zařízení. Odpadá tak obvyklá potřeba mít u sebe hotovost nebo platební kartu.

Šetříte papír

Údaje pro platbu nemusíte nikde psát a tisknout na papír. QR kód lze jednoduše oskenovat z monitoru nebo displeje telefonu a tím jednoduše dokončit transakci.

QR kód nemá omezené použití

Pokud si necháváte zaplatit z různých zdrojů tou samou částkou, bude Vám stačit jeden QR kód, který můžete snadno vytvořit, uložit a kdekoliv sdílet. Můžete jej tak použít pro jednu osobní platbu, ale i třeba pro kampaň.

QR kód neexpiruje

Jakmile jednou zadáte svá data a QR kód si vytvoříte a uložíte, můžete jej kdykoliv znovu použít. Nemusíte se bát, že by po nějaké době skončila jeho platnost.

QR generátor od Pays můžete použít kdykoliv a odkudkoliv

Další výhodou je, že může nastat situace, kdy váš zákazník nebude mít u sebe potřebnou hotovost pro platbu. S pomocí QR generátoru jednoduše a online vytvoříte kód, který může druhá strana oskenovat a peníze tak obratem poslat.

Nemusíte nic instalovat

K tomu, abyste vytvořili QR kód Vám stačí přístup k internetu prostřednictvím Vašeho prohlížeče nebo mobilu. Nemusíte se tak nikde registrovat, vyplňovat své údaje nebo instalovat aplikaci.

Nevíte, jak vytvořit QR kód pro platbu?

Napište nám