QR platba - Generátor

Vložte parametry platby pro vytvoření platebního QR kódu.

- /

Jak vytvořit QR kód pro platbu

Použití generátoru platebního QR kódu je jednoduché. Nejprve vyplňte položku Číslo bankovního účtu, na který mají být odeslány peníze. Poté vyplňte položky Částka k úhradě a Variabilní symbol. Chcete-li, můžete vyplnit i nepovinnou položku Zpráva pro příjemce platby.

Po kliknutí na tlačítko Vygenerovat QR kód se výsledný kód ihned zobrazí. Vygenerovaný QR kód můžete uložit jako obrázek kliknutím pravým tlačítkem myši a volbou "Uložit obrázek jako". Případně můžete QR kód jednoduše vyfotit mobilem z monitoru a poslat komukoliv, kdo má zaplatit.

Pokud vidíte tuto stránku na mobilním telefonu, můžete platební QR kód Přidat do fotek (kliknutím na obrázek kódu) a pak někomu poslat nebo Sdílet mnoha způsoby.

Tento generátor platebních QR kódů je také součástí mobilní aplikace Pays, která slouží k ovládání platební brány z mobilu. Aplikaci stáhnete na iPhone i na Android.

Apliklace Pays - Online QR generátor - ios Apliklace Pays - Online QR generátor - android

Jak platit přes QR kód

Vygenerovaný QR kód lze použít pro rychlou platbu v mobilním bankovnictví téměř všech českých bank. V mobilní aplikaci své banky zvolte QR platbu a vyfoťte QR kód. Tím se vyplní položky rychlého bankovního převodu, který už jen potvrdíte a je zaplaceno.