DOMINI PARK Brno – parkovací dům s online platbami

Pokud plánujete navštívit centrum Brna v průběhu pracovního týdne, pak se může stát, že najít parkovací místo v bezprostřední blízkosti centra může být obzvlášť komplikované. Ať už míříte do města na důležitou schůzku nebo na kulturní představení, je dobré dorazit s dostatečným předstihem, nebo využít služeb parkovacích domů. Brno jich má hned několik.

Parkovací domy v Brně

Mezi nejznámější se řadí Domini park – parkovací dům v centru Brna s kapacitou 367 míst. Vjezd se nachází na Husově ulici. Návštěvníci si pak mohou vybrat, zda se chtějí vydat do centra přes Husovu nebo Panenskou. Ta je zavede rovnou na Dominikánské náměstí (odtud název Domini Park), na kterém stojí Nová radnice. Parkování vás vyjde na 40 Kč za hodinu.

Domini Park Brno – parkovací dům s možností online platby za parking

Domini park se odlišuje od ostatních parkovacích domů tím, že nemusíte chodit nikam na pokladnu, abyste mohli zaplatit za parkování a odjet. Jako první parkovací dům v Brně umožňuje jednoduchou platbu za parkování online, a to prostřednictvím aplikace Parkum.cz a platební brány Pays.

Jak zaplatím za parkování online?

Na obrázku jsou vyfoceny informace týkající se mobilní platby online za parkování. Jsou zde instrukce, že k uhrazení parkovného stačí buď navštívit webovou stránku dominipark.parkum.cz nebo oskenovat QR kód přímo na parkovacím lístku. Při vjezdu do Domini parku vám automat vytiskne parkovací lístek s QR kódem. Před odjezdem z parkoviště jednoduše oskenujete parkovací lístek mobilem (u novějších telefonů stačí jen sken QR kódu foťákem) a následně prostřednictvím webové aplikace dokončíte platbu. E-mailem vám automaticky dorazí daňový doklad o zaplacení, který si můžete dle potřeby vytisknout nebo přeposlat své účetní.

Pozor: QR kód na parkovacím lístku není bankovní platební QR kód. S pomocí kódu na parkovacím lístku se pouze otevře stránka aplikace Parkum.cz, která obsahuje předvyplněné údaje, týkající se zaparkovaného vozidla. Díky této aplikaci je pak možné provést online platbu.

Pokud nejde QR kód oskenovat, stačí v telefonu otevřít webovou stránku dominipark.parkum.cz a zadat vaši SPZ. Web následně zobrazí údaje pro platbu, kterou budete moci dokončit online. Platit můžete jak kartou, tak s pomocí Apple Pay nebo Google Pay.

Už žádné fronty na platbu za parkování a žádné problémy s pokladnou

Díky této nové platební metodě se vyhnete frontám, které se u pokladny mohou čas od času vytvořit. Pokud zrovna čekáte ve frontě těsně před vypršením hodiny, kvůli překročení několika minut vám může zbytečně naskočit další poplatek. Díky online platbě již nemusíte řešit, zda stíháte zaplatit včas.

Jakmile se budete blížit k parkovacímu domu, stačí jen oskenovat lístek mobilem nebo otevřít výše zmíněnou webovou stránku a zaplatit preferovanou platební metodou přímo z telefonu. Pak už jen rovnou nasednete do auta a odjedete. Za parkování tak můžete zaplatit kdykoliv a odkudkoliv (z auta, při příchodu do parkovacího domu atd.). Navíc nemusíte řešit případnou ztrátu parkovacího lístku, protože k zaplacení stačí jen znát svou SPZ.

Ostatní parkovací domy v blízkosti centra

Dalším oblíbeným parkovacím místem v centru Brna je parkovací dům Rooseveltova u Janáčkova divadla. Jedná se podzemní parkoviště, hojně využívané jak denními návštěvníky městského centra, tak hosty večerních představení přilehlého divadla. Velkou výhodou tohoto parkování je, že podzemní chodbou mohou návštěvníci projít rovnou do budovy divadla. Třetím parkovacím domem nejblíže k centru je Parkovací dům Rozmarýn na Moravském náměstí. V těchto parkovacích domech však prozatím musíte před odjezdem vyhledat pokladnu a doklad o platbě získáte pouze v papírové podobě.

Pokud hledáte kryté parkování v blízkosti hlavního vlakového nádraží, pak své auto můžete nechat v Galerii Vaňkovka s kapacitou 1000 míst. Galerie Vaňkovka je známý obchodní dům, který je zároveň „spojkou“ mezi hlavním vlakovým a autobusovým nádražím Zvonařka.

Nekryté komerční parkování v blízkosti centra Brna:

Park and Ride Brno

Město Brno samozřejmě nabízí i možnosti Park and Ride. V Brně najdete hned tři parkoviště pro tento účel. Kryté parkování pak nabízí pouze parkovací dům RIVER PARK, který je zároveň nejblíž k centru.

Související články:


< předchozí článek - další článek >

Chcete efektivně vyřešit platby za parkování?

Kontaktujte nás!