Nody: tvorba e-shopu na pár kliknutí a zdarma

E-shopové řešení nody.cz je oblíbenou platformou pro vytvoření vlastního e-shopu bez nutnosti znalostí programování a bez skrytých poplatků. Vlastní e-shop na této platformě si zájemci mohou vytvořit doslova na pár kliknutí a nastavením e-shopu je provede přehledný průvodce. Pokud si s nastavením e-shopu nebudou uživatelé vědět rady, nody má připravenou podrobnou nápovědu, ve které se dozví vše, co potřebují. Systém dále nabízí kvalitní a rychlou podporu pro všechny.

Administrace e-shopu         

E-shop nabízí pokročilejší správu administračního rozhraní. Kromě hlavního přehledu objednávek, kde si obchodníci mohou zobrazit vývoj prodeje za vybrané období, je k dispozici i podrobná správa, jak samotných objednávek, tak i profilů jednotlivých zákazníků.

Ve správě objednávek může obchodník jednoduchým kliknutím vystavit daňový doklad, měnit stav akce, zaslat upozorňující email, SMS a další. U jednotlivých profilů zákazníků je pak k dispozici možnost editace osobních údajů, prohlížení historie jejich objednávek atd.

Nechybí ani jednoduchá správa produktů a obsahu, která umožňuje snadnou úpravu jak produktů (dostupnost, popis, varianty, fotografie atp.), tak obsahu (obchodní podmínky, blogové články a jiné).  Velkou výhodou je možnost propojení systému s kamennou prodejnou, kdy prodané produkty na prodejně jsou automaticky odečítány ze seznamu produktů dostupných online.

Vzhled e-shopu a marketing

K dispozici je několik druhů šablon, které jsou responzivní – fungují jak na běžném stolním počítači, tak v tabletu nebo telefonu. Tyto šablony jsou k dispozici zdarma. Pokud však obchodník chce mít vlastní šablonu, může si ji nechat vytvořit na míru přímo od týmu nody.cz. Jednotlivé stránky lze optimalizovat pro potřeby vyhledávačů. Nechybí ani možnost slevových kódů, nástroje pro správu newsletterů, využití různých typů slev (množstevní, věrnostní, dárky k objednávkám…) atd.

Napojení na třetí strany

Součástí systému nody je napojení na velké množství služeb třetích stran, jednou z nich je i napojení na platební bránu Pays. Pokud uvažujete o přechodu z jiného existujícího řešení, nody nabízí kompletní převod zdarma a zajistí veškeré související technické záležitosti.

E-shop od nody mohou obchodníci propojit se Zbožím od Seznamu, s Heurekou, Glami, Google produkty, Facebookem nebo Instagramem. Nody také komunikuje se systémy hlavních dopravců, takže lze velice jednoduše připravit štítky k jednotlivým objednávkám (Česká pošta, Zásilkovna, DPD, PPL, GLS, GEIS atp.).

Ceník

Nody má podobnou filozofii jako Pays – žádné skryté poplatky. Největší výhodou je, že většina základních funkcí je již zahrnuta v základním tarifu, který systém nabízí. Od vyšších tarifů pak máte k dispozici všechny funkce, takže není nutné za každou funkci doplácet speciální poplatky. Pro e-shopy do deseti produktů je nody k dispozici zdarma. E-shop lze navíc prostřednictvím nody provozovat i v dalších měnách a v různých jazycích.

Napojení platební brány Pays v systému nody

Propojení vašeho e-shopu s platební bránou Pays je opravdu jednoduché. Nejprve je však nutné provést registraci na našich stránkách, která je jednoduchá a zdarma. Jakmile budete mít profil na našich stránkách kompletní, v administraci vašeho e-shopu (v administraci nody) si založíte novou platbu a jako způsob platby vyberete „Pays.cz“. Objeví se vám nové položky, které je potřeba vyplnit: 

Tyto údaje najdete v administračním rozhraní Pays. Po přihlášení na našich stránkách klikněte vpravo nahoře vedle vašeho jména na „Nastavení“. Hned nahoře na stránce najdete jak Obchodník / Merchant ID, tak Obchod / Shop ID. Níže na stránce v sekci „Komunikační adresy“ pak najdete třetí položku Heslo pro API.

Jakmile údaje v nody vyplníte, zákazník bude při dokončení objednávky automaticky přesměrován na platební bránu, kde si bude moci vybrat způsob platby (platba kartou, převodem, QR platba).

Závěr

Nody není pouze e-shopové řešení, ale obsahuje i spoustu dalších funkcí. Ať už se bavíme o fakturaci, skladovém hospodářství, cenových nabídkách, expedicích objednávek a mnoha dalších užitečných funkcí. Je to pokročilý nástroj, který zároveň klade důraz na jednoduchost. Obchodníci, kteří chtějí poznat pokročilé funkce si navíc mohou tento nástroj vyzkoušet zdarma.


< předchozí článek - další článek >

Hledáte kvalitní e-shop a platební bránu bez paušálu?

Napište nám, zařídíme to.