Jak na nastavení a používání platební metody Google Pay

Patrně jste již slyšeli o Google Pay – platební metodě, díky které mohou uživatelé rychle, a hlavně bezpečně platit nejen prostřednictvím svého chytrého telefonu, ale také na počítači. Jedná se o službu, prostřednictvím které si bezpečně uložíte údaje o své kartě do zařízení, a pak už jednoduše platíte na různých místech. Aby bezkontaktní platby fungovaly, musí váš telefon podporovat technologii NFC.

Použití platební metody Google Pay na mobilním telefonu i na internetu

Pro to, abyste mohli přidat platební metodu Google Pay v mobilu, musíte mít na svém zařízení operační systém Android. Díky tomu si budete moci stáhnout aplikaci přímo z obchodu Google Play. Díky této aplikaci si pak budete moci přidat svou kartu do Peněženky Google. Uložit své údaje o kartě můžete hned několika způsoby:

Uložení karty v telefonu za pomocí aplikace Google Pay

Jedná se o již zmíněný způsob, kdy si stáhnete aplikaci Google Pay a následně uložíte údaje o své kartě tak, že jednoduše vyfotíte přední a zadní stranu karty. Systém tyto údaje pak automaticky přečte. Po úspěšném uložení karty můžete začít využívat Google Pay na svém mobilním telefonu. Pro zaplacení v obchodě nebo restauraci stačí přiložit svůj odemčený telefon k platebnímu terminálu. Tato metoda je rychlá, pohodlná a bezpečná.

Uložení karty prostřednictvím Google účtu

Kartu můžete uložit přímo po přihlášení do svého Google účtu, a to přímo v hlavní sekci Platby a předplatné. Díky tomu pak kartu můžete snadno přidat do Peněženky Google. Kartu můžete přidat jak prostřednictvím svého telefonu, tak i počítače.

Uložení karty s použitím prohlížeče Chrome

Pokud používáte prohlížeč Chrome, můžete svoji platební kartu uložit přímo v prohlížeči. Prohlížeč pak sám při platbě nabídne možnost uložit kartu do Google Pay. Můžete si tak uložit své platební údaje, a ty se v budoucnu při výběru platební metody Google Pay automaticky vyplní. Aby však tato metoda fungovala, musí jí vybraný e-shop, webová stránka nebo aplikace podporovat. Pokud obchodník tuto metodu nepodporuje, nebudete ji moci využít. Zda ji obchodník používá poznáte tak, že se při placení objeví tlačítko s logem Google Pay. Google Pay tak můžete používat i na iPhone nebo iPadu.

Jak začít používat Google Pay v obchodě nebo restauraci?

Pokud chcete začít používat Google Pay, musíte nejprve stáhnout aplikaci z Google Play. Po stažení aplikace následně jednoduše přidáte platební kartu, kterou chcete pro platby používat a dokončíte verifikaci:

JAK NA PŘIDÁNÍ PLATEBNÍ KARTY DO GOOGLE PENĚŽENKY

Ve stažené a nainstalované aplikaci Google Pay vyberte možnost "Přidat platební kartu". Poté budete mít možnost naskenovat čárový kód na zadní straně karty nebo ručně zadat potřebné údaje.

JAK OVĚŘIT PLATEBNÍ KARTU

Po přidání karty budete muset ověřit její platnost. To může být provedeno pomocí SMS zprávy nebo telefonního hovoru. Po úspěšném přidání a ověření karty můžete začít službu používat. Při platbě v obchodech nebo online budete mít možnost vybrat platební metodu Google Pay a potvrdit platbu pomocí otisku prstu nebo PIN kódu přímo na vašem telefonu.

Výhody platební metody Google Pay

Díky Google Pay je online nakupování velmi jednoduché. Pokud e-shop nabízí tuto možnost platby, platební údaje jsou automaticky vyplněny a stačí pak jen transakci potvrdit. To však nejsou zdaleka všechny výhody, které Google Pay nabízí:

Platba je rychlá a pohodlná

S Google Pay nepotřebujete mít u sebe fyzickou platební kartu. K dokončení transakce stačí telefon s technologií NFC, který dnes již většina lidí má vždy po ruce. Stačí jej přiložit k platebnímu terminálu a transakce je pak jednoduše dokončena. Při online nákupu pak jednoduše vyberete svou uloženou kartu pro platbu.

Google Pay je bezpečná metoda placení

Na obrázku jsou 4 hlavní výhody platební metody Google pay – rychlost a jednoduchost, bezpečnost, široké využití a okamžitý přehled o výdajích včetně dalších funkcí. Více informací je k dispozici přímo v článku. Platební údaje každého uživatele jsou zabezpečeny pokročilou šifrovací technologií. Pro dokončení transakce není nutné sdílet číslo platební karty, což významně snižuje riziko zneužití karty. Údaje o kartě tak nejsou přístupné ani prodejcům, ani dalších třetím stranám.  

Možnost širokého využití

Metodu Google Pay podporuje stále více obchodů i online platforem. Lze jej použít jak při nákupech v obchodních řetězcích, tak v restauracích, kinech, na benzinových pumpách a dalších místech. Google Pay podporuje většina českých bank.

Přehled o výdajích a další zajímavé funkce

S pomocí Google Pay mohou uživatelé snadno sledovat své transakce a celkové výdaje. Aplikace poskytuje přehled o provedených útratách. Další zajímavou funkcí Google Pay je, že umožňuje přidávání věrnostních karet přímo do Peněženky nebo rychlé posílání peněz mezi uživateli, což se může hodit například při rozdělování účtů v restauraci.

Kde lze platit s Google Pay?

Platební metoda Google Pay je stále více podporována jak v různých obchodních sítích v České republice, tak na českých a slovenských e-shopech. Můžete s ním platit všude, kde je podporována bezkontaktní platební metoda a prodejní místo je označeno logem Google Pay (například vchodové dveře, pokladna, platební terminál atp.).

Související články:


< předchozí článek - další článek >

Chcete poradit s Google Pay?

Kontaktujte nás!