Platební brána - 3D secure

Režim 3D secure only

Platební režim 3D secure only je velmi užitečná služba platební brány Pays. Jedná se o speciální nastavení na úrovni shopu, které znemožní platby kartami, které nejsou vedeny v systému 3D secure. Jednoduše řečeno, služba neumožní provést žádnou platbu, která není ověřena SMSkou nebo jiným bezpečným způsobem (Touch ID nebo Face ID).

Jak funguje služba 3D secure only

Platební brána 3d secure - bezpečné platby kartou Tímto způsobem lze tedy zabránit tomu, aby na vašem eshopu někdo zaplatil kradenou platební kartou. Někdo může možná namítnout, proč by měl obchodník řešit, zda je použitá karta kradená, podstatné je přece to, aby zákazník zaplatil a obchodník inkasoval peníze. Tento přístup by byl jednak neetický, ale hlavně krátkozraký, protože skutečný majitel karty, jemuž byla tato karta ukradena, provede ve většině případů reklamaci platby u své banky a platba je mu téměř vždy vrácena. Z pohledu obchodníka by pak situace dopadla tak, že odešle objednané zboží a následně musí platbu vrátit. "Černý Petr" by tedy stejně skončil u majitele eshopu.

Pokud je služba 3Dsecure aktivována, pak se předem zamezí výše popsané situaci a majitel eshopu ví, že byly včechny nákupy a platby kartou bezpečně ověřeny. Budoucí reklamace platby je téměř vyloučena.

Nevýhoda služby 3D secure only

Služba má i svou nevýhodu. Stále ještě existuje poměrně dost platebních karet, které nevyžadují 3Dsecure ověření při platbě na internetu. Majitelé těchto karet pak nemohou na takto zabezpečeném eshopu zaplatit. Množství nezabezpečených karet se však velmi rychle snižuje a v současné době je jich méně než 10%. Obchodník - uživatel Pays se může sám rozhodnout, zda chce službu 3D secury only aktivovat nebo ne. Aktivace služby je bezplatná.

V případě, že je služba aktivní, neznamená to, ža by obchodník nebyl schopen přijmout žádnou platbu kartou, která není zabezpečena. Platební brána Pays umožňuje aktivovat dva platební kanály pro jeden eshop a jeden může být nakonfigurován jak "3D secure only" a druhý jako standardní.

Pays poskytuje několik dalších služeb, které výrazně zvyšují obchodníkům efektivitu plateb. Ty hlavní jsou popsány na stránce Volitelné služby.

Máte dotaz ke službě 3D secure only?

Zeptejte se nás