Platební brána Pays - Platební předpis

Platební předpis Pays

Služba Platební předpis je mezi obchodníky velmi oblíbená. Jedná se o užitečný nástroj, který umožňuje snadno inkasovat od zákazníka jednorázovou platbu libovolné částky.

K čemu použít platební předpis?

Platební předpis

Je mnoho důvodů, proč vygenerovat zákazníkovi Platební předpis. Může se jednat o platbu zálohy, úhradu rezervace, doplatek za dodávku zboží. Platební předpis využijete i pro částečnou platbu předem nebo třeba úhradu dříve vystavené faktury po splatnosti. Služba se hodí i při jednorázových platbách zákazníků ze zahraničí. Služba Platební předpis je obchodníkům dostupná v administračním rozhraní Pays v horním menu administrace. Nový platební předpis lze vytvořit během minuty vložením těchto údajů:

Po vyplnění těchto položek je ihned odeslán email s platebním předpisem zákazníkovi. Zákazník obdrží email s odkazem a instrukcemi. Kliknutím na odkaz v mailu může okamžitě zaplatit kartou, QR platbou a dalšími metodami. Zákazník může provést platbu na libovolném svém zařízení (PC, mobil, tablet) Odeslané platební předpisy lze monitorovat. Obchodník ihned rozpozná, zda již zákazník kliknul na platební odkaz v emailu nebo již provedl platbu.

Doplňkové funkce platebního předpisu

Platební předpis vyhovuje v základní verzi většině obchodníků. Na základě požadavku od obchodníka je možné jeho funkce ještě rozšířit. Lze například přidat několik dalších položek nebo navázat platební předpis na přijaté platby a umožnit tak snadné vygenerovnání platebního předpisu z dříve přijaté platby od zákazníka. Tuto funkci využívají obchodníci, kteří inkasují doplatky k dřívějším uhrazeným objednávkám.

Platební předpis patří mezi nadstandardní služby platební brány Pays a je dostupný všem uživatelům. Kompletní nabídku služeb Pays naleznete na stránce nabídka pro obchodníky. Zde si můžete platební předpis rovnou vyzkoušet.

Máte dotaz ohledně této služby?

Zeptejte se nás