QR kód - Generátor QR kódů

QR kód a generátor QR kódů

QR kód QR kódy jsou s námi již mnoho let. To, co dříve vypadalo jako vychytávka pro pár nadšenců a IT specialistů začíná používat většina lidí běžně. Vzpomínáme si, když jsme před mnoha lety ve firmě AXIMA programovali náš první generátor QR kódů, který funguje dodnes. Do QR kódu totiž můžete jednoduše zakódovat různé informace:

Tajemství QR kódu

Dříve byly QR kódy pro některé zahaleny tajemstvím, protože na první pohled není nijak poznat, co je v kódu uloženo. Z tohoto důvodu také vyvolávaly zvědavost. K přečtení QR kódu byla zapotřebí speciální čtečka, která se dala obvykle naistalovat do chytrých telefonů jako samostatná aplikace. Použití bylo nepohodlné a pro mnohé lidi velmi nepraktické.

QR kód Doba se však změnila a dnes je QR čtečka automatickou součástí každého nového mobilu a je přímo integrována do foťáku. Stačí jen jednoduše namířit foťákem mobilu na QR kód, který je automaticky rozpoznán a následně je spuštěna potřebná mobilní aplikace.

V případě, že je v QR kódu schována internetová adresa, je spuštěn webový prohlížeč. Je-li v QR kódu uložen kontakt, spustí se adresář a přečtený kontakt můžete hned uložit. Stejně to funguje se zakódovanou SMSkou.

QR kódy všude kam se podíváš!

Jednoduchost použití vyvolala masivní rozšíření QR kódů do všech odvětví. Najdete je v reklamách, na výrobcích, plakátech, navigačních cedulích, firemních autech, na stolech v restauracích a samozřejmě na účetních dokumentech a fakturách.

Platební brána Pays samozřejmě používá QR kódy pro placení. QR kódy se totiž velmi osvědčily při platbách jako takzvané QR platby. Princip je jednoduchý. Téměř každý má dnes v mobilním telefonu aplikaci své banky a může jednoduše zkontrolovat zůstatky peněz na svých bankovních účtech. Stejně tak lze v bankovní aplikaci zadat příkaz k úhradě a někomu tak zaplatit. Bankovní QR kód tento proces ještě výrazně zjednodušuje a eliminuje chyby. Načtený QR kód totiž zajistí automatické vyplnění položek převodního příkazu. Neuděláte tedy chybu při vyplňování čísla účtu, variabilního symbolu nebo částky k úhradě. Takto vyplněný převodní příkaz už jen potvrdíte a je zaplaceno.

Generátor QR kódů

V Pays jsme naprogramovali jednoduchý generátor QR kódů, který generuje platební QR kódy. Můžete jej jednoduše použít kdykoliv, když budete potřebovat, aby vám někdo snadno zaplatil. Může to být kamarád, který vám dluží pár stovek z víkendové akce nebo i zákazník, který zakoupil vaše produkty. Jednoduše vygenerujete platební QR kód, který váš protějšek naskenuje do své bankovní aplikace v mobilu a potvrdí platbu. Během několika málo minut máte peníze na svém bankovním účtu.

Chcete náš generátor QR kódů nějak vylepšit?

Napište nám