Virtuální platební terminál Pays

Co je virtuální platební terminál?

Virtuální platební terminál je speciální služba platební brány Pays, která má více funkcí. Službu někdy označujeme zkratkou VTPays. V některých případech a u některých obchodníků nemá nasazení této služby smysl, ale existuje mnoho situací, kdy je služba VTPays velmi užitečná a téměř nepostradatelná. Virtuální terminál není fyzické zařízení, ale internetová stránka, která je součástí systému platební brány. Jednoduše řečeno, zákazník může zaplatit svou kartou na počítači obchodníka v jeho provozovně na jednoduché platební stránce.

Co služba umí?

Jak fungují jednotlivé funkce?

Příjem platby kartou nebo QR platby

Virtuální platební terminál

Pro příjem platby kartou se nejlépe hodí terminál fyzický. Na místech, kde takový terminál není, lze použít virtuální terminál Pays.

K těmto situacím dochází ze dvou důvodů. Obchodník fyzický terminál vůbec nemá, protože zákazníci platí výhradně v hotovosti. Přišel však zákazník, který u sebe nemá peníze a obchodník mu přesto chce vyhovět. Druhým důvodem muže být případ, kdy dochází k prodeji produktu mimo stálou provozovnu obchodníka a zákazník chce platit výhradně kartou nebo mobilem.

Příjem takových plateb je se službou VTPays jednoduchý. Obchodník otevře na svém notebooku nebo mobilním telefonu stránku "Pays - Virtuální platební terminál" a zadá částku, která má být zákazníkem zaplacena. Následně vybere, zda platba proběhne na tomto zařízení nebo na mobilu zákazníka. Aplikace pak zobrazí další instrukce a zákazník zaplatí požadovaným způsobem. Obchodník se ihned dozví, zda platba proběhla.

Je důležité zmínit ještě jednu variantu, která nejvíce vyhovuje podnikatelům, kteří přijímají platby mimo své provozovny. Mohou využít službu Platební terminál v mobilu, která se hodně blíží standardnímu platebnímu terminálu a je použitelná pro větší množství plateb kdekoliv, kde je k dispozici wifi.

Evidence tržby v hotovosti do systému EET

Pays řeší i EET Platební brána Pays využívá vlastní EET systém eet.sluzba.cz, který je propojen s virtuálním platebním terminálem. Každý obchodník a uživatel Pays tak může kdykoliv a na kterémkoliv místě i mimo svou provozovnu zaevidovat hotovostní tržbu od zákazníka. Systém pracuje na principu EET lístku, který zákazník od obchodníka obdrží a doma na svém počítači si jednoduše vytiskne svou EET účtenku. K evidenci hotovostní tržby tedy obchodník nepotřebuje žádné jiné zařízení než svůj mobilní telefon.

Platební brána Pays poskytuje obchodníkům mnoho nadstandardních služeb. Chcete-li se o kvalitách platebního řešení Pays sami přesvědčit, můžete se zaregistrovat. Registrace Vás k ničemu nezavazuje.

Zajímá vás příjem plateb bez terminálu?

Zeptejte se nás