Apple Pay

Platební metoda Apple Pay

Apple Pay je platební metoda, kterou lze využít při platbě na fyzických platebních terminálech v obchodech i při platbě na internetu. Je dostupná výhradně uživatelům zařízení od společnosti Apple na iPhone, iPadu, Apple Watch a počítačích Mac. Toto ji zásadně odlišuje od konkurenčního řešení firmy Google a jeho metody Google Pay, kterou lze použít na libovolném zařízení.

Princip použití Apple Pay

Platby Apple Pay

Apple Pay je spojena s reálnou platební kartou uživatele (VISA, MasterCard a dalšími) a výrazně zjednodušuje proces platby pro zákazníka. Při platbách na fyzických terminálech se zjednodušení neprojeví tak markantně, protože stačí k terminálu přiložit mobilní telefon nebo hodinky Apple Watch podobně jako je možné přiložit i samotnou platební kartu. Platební kartu však není již třeba vytahovat z peněženky.

Výhoda se nejvíce projeví při platbách na internetu, kdy zcela odpadá opisování čísla karty a její expirace do platebního formuláře v platební bráně obchodníka. Majitel zařízení od Apple, který má Apple Pay aktivní, pouze vybere tuto metodu a platba pak proběhne okamžitě bez nutnosti dělat cokoliv dalšího. Zde se právě projevuje i hlavní nevýhoda, protože zákazníci provádějící nákup přes internet na svém PC, nemohou Apple Pay využít a to ani v případě, že běžně používají mobilní telefon od Apple, což je velmi častá kombinace.

Výhody Apple Pay

Jak aktivovat Apple Pay?

V současné době podporuje platební metodu Apple Pay většina velkých bank v ČR. Platební karty těchto bank lze pak jednoduchým způsobem přidat do aplikace Walet, která je vždy nainstalovaná na zařízeních Apple a nelze ji odinstalovat. V aplikaci Wallet pak stačí kliknout na ikonku pro přidání platební karty a následně se řídit instrukcemi.

V prvním kroku se provede naskenování platební karty, kterou si aplikace automaticky přečte. Ve druhém kroku potvrdíte správnost načtených údajů (jméno a číslo karty). Ve třetím kroku zkontrolujete datum expirace a vložíte bezpečnostní kód z druhé strany karty. Následuje potvrzení smluvních podmínek vydavatelské banky čímž je karta přidána do aplikace Wallet a tím je také připravena k prvnímu použití.

Apple pojal svou aplikaci Wallet podobně jako skutečnou peněženku a ukládá do ní nejen vaše platební karty, ale také věrnostní karty obchodníků nebo vstupenky na koncerty a palubní vstupenky leteckých společnosti. Právě jedna platební karta je vždy nastavena jako výchozí a platba touto kartou je nejrychlejší. K zahájení platby z mobilu stačí pouze dvakrát kliknout na tlačítko na boční straně telefonu.

Apple Pay a platební brána Pays

Platební metoda Apple Pay je integrována do Pays plnohodnotně a je automaticky zobrazena vašim zákazníkům, kteří platí ze svého zařízení Apple. Chcete-li příjímat platby od svých zákazníků prostřednictvím Apple Pay, můžete se ihned zaregistrovat a vyzkoušet platební bránu Pays.

Zajímá Vás Apple Pay?

Zeptejte se nás