Google Pay

Platební metoda Google Pay

Poslední dobou roste velmi intenzivně počet zákazníků, kteří platí za své nákupy platební metodou Google Pay. Přes GooglePay lze platit v aplikacích na mobilních telefonech se systémem Android, na klasických platebních terminálech v běžných obchodech a samozřejmě také v eshopech na internetu.

Aby byl schopen obchodník na internetu přijímat tyto platby, je nutné používat platební bránu, která metodu Google Pay podporuje. Majitelé mobilních telefonů se systémem Android, kterých je velmi mnoho, používají GooglePay intenzivně, takže by bylo chybou nemít na e-shopu tuto platební metodu aktivní. Obchodníci mohou platební metodu Google Pay ve svých eshopech aktivovat jednoduše tak, že přejdou na platební bránu Pays.

Co to je Google Pay?

Platby Google Pay

Google Pay je platební metoda, která spadá do skupiny moderních digitálních peněženek jako jsou konkurenční MasterPass a Apple Pay. Obvykle se jedná o mobilní aplikace, do kterých lze bezpečně vložit všechny platební karty, které vlastníte. Samotné placení u obchodníků i na internetu je pak pohodlnější, protože lze k platbě použít místo platební karty přímo mobilní telefon nebo hodinky s technologií NFC. Při platbách v eshopech pomocí Google Pay není mobil ani nutný, což popisujeme níže. I tak dává použití Google Pay smysl, protože platby značně zrychluje.

Google Pay není dnes možné při platbách v eshopu ignorovat. Je třeba vzít v úvahu, že mladší zákazníci, kteří preferují využívání svého mobilního telefonu téměř ke každé činnosti, vnímají platební metodu od Google jako standard, protože ji používají v mobilu stále. Logicky tedy preferují Google Pay i při nákupech v kamenných obchodech a běžných eshopech.

Společné prvky digitálních peněženek

Platby přes Google Pay Jednotlivé digitální peněženky mají společnou vlastnost. Všechny v podstatě pouze zjednodušují svým uživatelům platbu kartou. Toto zjednodušení je však velmi příjemné a platební kartu samotnou nemusíte mít při platbě ani u sebe. Dá se říct, že digitální peněženka je vlastně platební karta v mobilu. Po provedení jakékoliv transakce vidí zákazník na výpisu ze svého bankovního účtu, že bylo zaplaceno kartou. Nejedná se tedy o náhradu platby kartou, ale spíše její maximální zjednodušení a zrychlení.

Rozdíly mezi digitálními peněženkami

Jednotlivé digitální peněženky se od sebe liší principem i možností použití. Například MasterPass funguje tak, že jsou vaše platební karty uloženy výhradně v mobilní aplikaci a při platbě na internetu musíte použít mobilní telefon s touto aplikací k načtení QR kódu, který se vám zobrazí v platební bráně. MasterPass má své využití zejména při platbách na internetu. U obchodníků v kamenných obchodech jej nehledejte.

Google Pay - nastavení

Naproti tomu Google Pay funguje v běžných obchodech i na internetu. Google pojal svou platební službu tak, aby byla dostupná každému a uživatel nemusel vlastnit mobilní telefon s Androidem. Platební karty je možné vložit do mobilní aplikace, ale také přímo do svého Google účtu na stránce Platby a předplatné (https://myaccount.google.com/payments-and-subscriptions). Nutný je tedy pouze účet Google, který má dnes každý uživatel Gmailu, Google kalendáře, Google map nebo jiných služeb této firmy. K samotné platbě v eshopu, který navštívíte přes prohlížeč v počítači, není třeba použít mobilní telefon.

Google Pay - vložení karty

Sympatické je, že Google ani nijak nenutí uživatele používat vlastní prohlížeč Chrome, ale pokud jste do svého Google účtu přihlášení například prohlížečem Firefox, můžete opět velmi snadno zaplatit libovolnou platební kartou, kterou máte vloženou do digitální peněženky Google Pay.

Google Pay a platební brána Pays

Platební metoda GooglePay je plně integrována do platební brány Pays a obchodníci si mohou sami zvolit, zda ji chtějí používat nebo ne. Chcete-li používat moderní, přehlednou a jednoduchou platební bránu, můžete se ihned zaregistrovat zde.

Zajímá Vás Google Pay?

Zeptejte se nás