E-produkt: služba, která zjednodušuje online podnikání

V Pays jsme plně zprovoznili a všem uživatelům zpřístupnili novou službu e-produkty. Úlohou této služby je pomoci Vašemu online podnikání, protože díky ní můžete váš digitální obsah nebo jiné služby prodávat ještě jednodušeji, rychleji a se všemi náležitostmi.

Co je to e-produkt?

E-produkt neboli elektronický produkt je v podstatě jakákoliv digitální forma produktu nebo služby, obvykle se jedná o:

Jak prodávat e-produkty s Pays?

V Pays nabízíme dvě základní varianty, jak můžete e-produkty nabízet – statickou a dynamickou. Obě varianty jsou postaveny na tzv. platebním odkazu. Prostřednictvím tohoto platebního odkazu nejprve zákazník provede transakci a teprve po zaplacení získává přístup k vybranému elektronickému produktu. Přístup k elektronickému produktu je zajištěn pomocí potvrzovacího emailu, který je automaticky po dokončení transakce zaslán vašemu zákazníkovi.

1. Statická varianta prodeje

Na obrázku jsou vytvořené screenshoty z rozhraní Pays o tom, jak vytvořit e-produkt. Více informaci a přesný popis krok za krokem je k dispozici přímo v článku. Jedná se o jednodušší variantu, kdy můžete v našem administračním rozhraní nastavit jednu z následujících variant:

URL - webová stránka

Jedná se nejjednodušší způsob prodeje elektronického produktu. Prodejce má k dispozici e-produkt na jedné URL adrese a zákazníkovi je po zaplacení zaslán email spolu s odkazem k tomuto obsahu. Může se jednat o PDF soubor, video, audio atp.

PŘÍSTUPOVÉ HESLO

V tomto případě je obsah zabezpečen heslem. Heslo si můžete nastavit jaké chcete – může se jednat o kód, text, kombinaci čísel, písmen i znaků. Toto heslo získává zákazník emailem ihned po zaplacení.

TIP: Pokud se rozhodnete změnit URL stránku s obsahem nebo aktualizujete přístupový kód (heslo), můžete tyto údaje samozřejmě kdykoliv změnit i v nastavení svého e-produktu.

2.Dynamická varianta prodeje

Jedná se o pokročilejší variantu, kdy lze nastavit seznam jedinečných URL stránek nebo kódů. Tento seznam se pak při online prodeji zákazníkům postupně „vyčerpává“:

SEZNAM JEDINEČNÝCH URL

Seznam jedinečných URL se například používá při prodeji voucherů, kdy každý voucher má jedinečný kód. Může se tak například jednat o:

SEZNAM PŘÍSTUPOVÝCH KÓDŮ

V případě prodeje ze seznamu kódů se obvykle jedná o zajištění jedinečného přístupu k vybranému obsahu. Může se jednat o přístup k nějakému konkrétnímu videu, nahrávce, online kurzu atd.

TIP: V obou případech prodejce nahraje kódy nebo jedinečné URL adresy do administračního rozhraní Pays. Platební brána pak po zaplacení automaticky, postupně zasílá jednotlivé URL nebo hesla a tím postupně seznam automaticky vyčerpává.

Jak začít prodávat e-produkty s pomocí Pays?

K tomu, abyste mohli začít prodávat e-produktu stačí následující:

1. Provést registraci na Pays.cz

Aktivace platební brány Pays je velice rychlá. Musíte se pouze ujistit, že splňujete základní podmínky pro prodej na internetu – na webové stránce musíte vždy uvádět své kontaktní údaje, jasně specifikovat jakou službu či produkt prodáváte a obchodní podmínky, popřípadě storno podmínky.

2. Vytvořit platební odkaz

Jakmile máte přístup do administračního rozhraní, stačí jednoduše vytvořit platební odkaz s přesnou částkou, za kterou chcete produkt prodávat. Platební odkaz vytvoříte tak, že po přihlášení do administračního rozhraní vyberete položku v menu s názvem Platební odkazy a kliknete na modré tlačítko pro Nový platební odkaz. Kliknutím se zobrazí formulář s detaily, které je třeba vyplnit. Tento platební odkaz budete potřebovat k tomu, abyste mohli vytvořit a prodávat svůj e-produkt.

3. Vytvořit E-produkt

Jakmile máte vytvořený platební odkaz:

JAK NAHRÁT SEZNAM HESEL NEBO URL PRO DYNAMICKOU VERZI:

V případě výběru dynamického e-produktu jednoduše zkopírujete a vložíte seznam odkazů nebo kódů. Důležité je, aby každý odkaz nebo kód byl na řádku zvlášť. Pouze tak se tento seznam nahraje správně do systému.

4. Sdílet platební odkaz e-produktu

Jakmile máte e-produkt vytvořený, stačí nyní sdílet platební odkaz provázaný s e-produktem kdekoliv budete chtít:

Kliknutím na odkaz nebo otevřením webové stránky bude vždy zákazník přesměrován na formulář platební brány prostřednictvím které bude moci váš e-produkt zakoupit. Po dokončení transakce bude zákazníkovi automaticky zajištěn přístup k e-produktu.

Proč prodávat e-produkty s námi

Okamžitá aktivace

Nastavení e-produktu v našem rozhraní Pays je otázkou několika minut a zvládne to každý, protože nepotřebujete mít žádné pokročilé technické znalosti.

Rychlost transakce

Platba prostřednictvím platební brány je obvykle rychlejší a zároveň bezpečnější než běžným bankovním převodem. Navíc v případě neúspěšné platby je zákazníkovi zaslán automatický email s odkazem pro druhý pokus o platbu. Tato možnost značně zvyšuje míru úspěšných transakcí a internetového prodeje.

Jednoduchý prodej

Každý e-produkt prodáváte prostřednictvím jednoduchého platebního odkazu, který lze vložit prakticky kamkoliv – do dokumentu, na webovou stránku, do příspěvku na sociální síti atd...

Žádný měsíční paušál

Za provoz platební brány nic neplatíte, takže se nemusíte obávat zbytečných transakcí, pokud zrovna prodeje moc nejdou. Pays si účtuje poplatek pouze z každé úspěšné transakce.

Neomezený počet e-produktů i platebních odkazů

S námi můžete experimentovat dle libosti, protože si můžete v našem jednoduchém administračním rozhraní nastavit neomezený počet platebních odkazů i e-produktů. Díky tomu můžete dlouhodobě testovat i sledovat trendy v prodeji.

Naprosto jednoduchý nákup z pohledu zákazníka

Zákazník provádí nákup jedním kliknutím na platební odkaz. Po provedené platby (Libovolnou platební metodou, která mu vyhovuje.) obdrží email, který obsahuje zakoupený e-produkt, potvrzení transakce i daňový doklad (pokud chcete).

Jednoduchá administrace

Rozhraní platební brány Pas bylo navrženo tak, aby bylo co nejjednodušší na ovládání. Díky tomu můžete nejen snadno vidět přehled svých prodejů, ale i jednoduše využívat dalších nabízených služeb jako jsou právě e-produkty, platební odkazy, ale i platební předpisy.

Bezplatná a rychlá technická podpora

Pokud máte jakýkoliv problém, můžete se na nás kdykoliv obrátit. Služby naší technické podpory jsou k vám k dispozici zcela zdarma včetně případných úprav platebních formulářů dle vašich potřeb. 

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:


< předchozí článek - další článek >

Hledáte jednoduchý nástroj pro prodej Vašich e-produktů?

Napište nám