Revolut recenze: 4 hlavní důvody, proč jej vyzkoušet

Virtuální banka Revolut letos oslavila 7 let od svého založení. Od té doby množství jejich uživatelů překročilo 15 milionů a samotnou aplikaci denně používá přes milión uživatelů. V České republice má Revolut přes 350.000 uživatelů, kteří patří spíše k mladším věkovým skupinám a technicky zdatnějším. I pro obchodníky je toto množství potenciálních zákazníků již velmi zajímavé. Vzhledem k rostoucí popularitě i portfoliu pokročilých bankovních služeb, lze tuto službu považovat za velmi zajímavou alternativu k tradičním bankám, a to zejména pokud byste u svého bankovního účtu preferovali následující výhody:

1. Levný převod v různých měnách

Revolut nabízí výhodnější směnný kurz oproti běžným bankám, takže se jedná o výhodný nástroj pro konverze měn i platby v různých měnách, ať už převodem nebo kartou. Platby kartou jsou prostřednictvím Revolutu proti běžným bankám výhodnější, protože v případě platby v cizí měně, je vaše domácí měna směněna lepším kurzem, než by vám poskytla vaše banka. Revolut v současné době podporuje platby kartou a výběry z bankomatů ve více než 140 měnách.

Pokud chcete peníze ze svého Revolut účtu zaslat na svůj běžný účet v bance, neplatíte žádný poplatek. V porovnání s ostatními službami se tedy jedná o výhodnější alternativu, než je zahraniční bankovní převod nebo služba Wise (populární zahraniční služba pro levnější převod prostředků). Revolut navíc před několika dny spustil možnost zaslání peněz na libovolnou platební kartu (tuto možnost jsme prozatím netestovali).

2. Bezplatný výběr z bankomatu u nás i ve světě

Další výhodou Revolutu je, že máte výběr z bankomatu zdarma, ať už v tuzemsku nebo v zahraničí. Je zde však měsíční limit pro hotovostní výběr, který se odvíjí podle toho, jaký máte aktivní cenový plán.

U plánu STANDARD nebo PLUS verze můžete vybírat do 4 500 Kč měsíčně, zatímco u služby Premium je to 9 000 Kč měsíčně a verze METAL (nejdražší plán) má limit 22 000 Kč za měsíc. V případě překročení tohoto limitu se následně platí poplatek 2 % z každé vybrané částky nad limit.

3. Jednoduchá správa akcií, komodit i kryptoměn

Další oblíbenou devízou Revolutu je to, že kromě klasických bankovních služeb může uživatel velice jednoduše vstoupit do světa akcií, komodit i kryptoměn. U běžných investičních nástrojů jste obvykle limitování tím, že musíte koupit celou část, což bývá někdy nerealistické s ohledem na cenu jedné akcie.

U Revolutu můžete koupit jen vybraný podíl vybrané akcie, komodity nebo kryptoměny. Pokud tedy chcete investovat jen menší částku, můžete své peníze jednoduše „směnit“ za podíl, který vždy odpovídá výši investované částky ve chvíli nákupu. Místo jednorázového nákupu tak můžete investovat dlouhodobě v menších částkách. V aplikaci máte aktuální přehled o vývoji ceny a můžete svou část kdykoliv prodat, a to v jakémkoliv podílu. K nákupu i prodeji kryptoměn a akcií se vztahuje malý transakční poplatek dle vašeho aktuálního plánu.

4. Jednorázové virtuální karty pro bezpečný nákup

Nakupujete často na internetu a využíváte k nákupu i zahraniční stránky? Pak patrně oceníte bezpečné, jednorázové virtuální karty. Jejich obrovskou výhodou je ochrana proti zneužití. Jakmile totiž kartu použijete, Revolut ji zneplatní a vystaví obratem kartu novou. Virtuální karta slouží pouze pro jednorázové platby, ať už se jedná o nákup zboží, platbu za soukromé ubytování, služby atd.

Revolut plány – základní srovnání

Revolut nabízí 4 základní plány pro osobní využití. Aktivace samotného účtu je k dispozici zdarma a aplikaci si tak můžete bez rizika vyzkoušet kdokoliv.

Plán Revolut Standard

Jedná se o zcela bezplatnou verzi, která je výhodná zejména pro ty, co uvítají: Tento obrázek na téma Revolut recenze shrnuje 4 hlavní výhody – levný bankovní převod v různých měnách, bezplatný výběr z bankomatu, jednoduchá správa akcií, komodit i kryptoměn a jednorázové virtuální karty. Více detailů k dispozici přímo v článku.

Cena: zdarma

Plán Revolut Plus

K dispozici máte stejné výhody jako účet Standard a dále získáte:

Cena: 89,99 Kč měsíčně

Plán Revolut Premium

K dispozici máte stejné výhody jako účet Standard i Plus a dále získáte:

Cena: 174,99 Kč měsíčně

Plán Revolut Metal

K dispozici máte stejné výhody jako účet Standard, Plus i Premium a dále získáte:

Cena: 299,99 Kč měsíčně

K dispozici jsou i roční plány za zvýhodněnou cenu. Srovnání jednotlivých plánů najdete přímo na stránce Revolutu.


< předchozí článek - další článek >

Hledáte platební bránu, která podporuje platby prostřednictvím Revolut?

Napište nám