Platební terminály Ingenico: nejoblíbenější modely

Pokud se zajímáte o platební terminály, pak jste již patrně slyšeli o značce Ingenico, která figuruje na trhu více než 40 let. Ingenico v současnosti nabízí různé modely terminálů podle typu obchodníka, ať už se pohybujete ve službách, gastronomickém odvětví nebo v maloobchodě.

Platební brána Pays vám může dodat a připojit platební terminál. Výhodou takového terminálu je zejména integrace do našeho administračního rozhraní Pays. Veškeré platební transakce pak uvidíte na jednom místě a jednoduše můžete přepínat mezi platbami, které proběhly prostřednictvím platebního terminálu a těmi, které proběhly prostřednictvím online platební brány Pays na internetu.

Přenosné platební terminály Ingenico

Přenosné platební terminály komunikují prostřednictvím Bluetooth, Wi-Fi nebo se samostatnou SIM kartou.

MOVE/3500

Díky kompaktnímu designu se tento terminál vejde téměř do každé tašky, váží pouhých 320 g. Protože se jedná o přenosný terminál (připojení je možné prostřednictvím Wi-Fi, 3G, GPRS, Dual Sim i Bluetooth), lze jej donést k zákazníkovi a provést transakci. Je tedy vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Platební terminál Move/3500 Mobile od Ingenico je velmi oblíbenou volbou v gastronomii. Podporuje bezkontaktní platby a má velkoformátový displej pro lepší čitelnost (8,1 cm).

Více informací o terminálu MOVE/3500.

MOVE/5000

Vyšší řada mobilního terminálu s dotykovým displejem nabízí oproti Move/3500 ještě lepší zabezpečení, má navíc podporu 4G a větší displej (8,9 cm). Platební terminál Move/5000 je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Move/5000 dále nabízí možnosti snímání podpisů pro elektronické platby, ukládání účtenek a nové obchodní aplikace jako jsou smlouvy, záruční programy nebo registrace.  Je populární v odvětví gastronomie, maloobchodu a menších komerčních provozech.

Více informací o terminálu MOVE/5000.

LINK/2500

Platební terminál „do kapsy“, který byl speciálně navržen pro svou vysokou flexibilitu a akceptování všech platebních metod včetně NFC/bezkontaktních plateb, Apple Pay a Samsung Pay. Je vhodný zejména pro poskytovatele služeb, například autoservis, opravna, kadeřnictví, doručovací služba atd. Výhodou terminálu je velice snadné počáteční nastavení, rychlý výběr nejdůležitějších platebních funkcí prostřednictvím obrazovky i uživatelsky přívětivý dotykový displej. Na terminálu lze zobrazit transakční historii a lze z něj odeslat digitální účtenku e-mailem. Možnost jednoduchého bezdrátového připojení za pomocí 3G, záložní GPRS, Dual SIM, Bluetooth a Wi-Fi.

Více informací o terminálu LINK/2500.

Nepřenosné (stacionární) platební terminály Ingenico

Stacionární platební terminály potřebují internet a jsou obvykle napojeny síťovým kabelem k Wi-Fi routeru.

DESK/3500

Kompaktní design, rychlé zpracování a pokrytí pro více typů plateb dohromady činí z platebního terminálu Desk/3500 Compact od Ingenico ideální standardní řešení pro menší prodejny nebo prodejce. Jedná se o terminál, který je jednoduchý a intuitivní pro používání. Terminál podporuje bezkontaktní platby a připojení pomocí 3G nebo Dual SIM.

Více informací o terminálu DESK/3000.

DESK/5000

Samostatný Desk/5000 Compact umožňuje přijímat bezhotovostní platby přímo na pokladně. Kompaktní velikost terminálu navíc šetří místo při použití v místě prodeje. Terminál má velkoformátový displej (8,9 cm) a rozšířené možností napojení na nové obchodní aplikace stejně jako MOVE/5000 (smlouvy, záruční programy nebo registrace). Zařízení lze kromě Ethernetu a modemu připojit za pomocí GPRS, 3G, Dual SIM, Bluetooth či Wi-Fi. Samozřejmostí jsou bezkontaktní platby.

Více informací o terminálu DESK/5000.

LANE/5000

Navrženo pro nejnáročnější maloobchodní prostředí. Typickým znakem pro tyto platební terminály jsou velké barevné obrazovky, dotykové možnosti, intuitivní rozhraní a široká škála prostředků pro přijímání plateb. Výhodou je QR čtečka díky které lze načítat kupóny, věrnostní body, poukazy atp. Platební terminál je koncipovaný pro použití v maloobchodě. NFC čtecí zóna je vylepšena hladkým podsvíceným sklem, díky čemuž usnadňuje nákup koncovým zákazníkům. Stejně jako DESK/5000 a MOVE/5000 nabízí rozšířené možnosti napojení na nové obchodní aplikace pro smlouvy, záruční programy atp.

Více informací o terminálu LANE/5000.

Obrázek shrnuje platební terminály uvedené v článku: Ingenico Move/3500, Move/5000, Link/2500, Desk/3500, Desk/5000, Lane/5000.

Jak zajistit bezproblémový chod platebních terminálů Ingenico

I když jsou moderní platební terminály uzpůsobeny pro různá prostředí (Move/3500 a Move/5000), je potřeba dodržovat následující bezpečnostní pravidla:

  1. Teplota prostoru, kde bude platební terminál používán, musí být v rozmezí -20 až +55º C
  2. Vlhkost nesmí překročit 85 %. Je proto nutné, aby nebyl vystavován nadměrné vlhkosti – pára, déšť nebo i sníh.
  3. Při spuštění terminálu je třeba vyčkat, než dosáhne potřebných provozních hodnot
  4. Teplota, při které může být terminál provozován, se pohybuje v rozmezí 0 až +40º C.
  5. Platební terminál by neměl být používán v prašném prostředí z důvodu možného usazení nečistot.

Údržba platebního terminálu

Pokud dojde ke znečištění terminálu, je potřeba jej před zahájením čištění vypnout. Nesmí se používat voda z důvodu kontaktu s elektronikou. Terminál by pak nemusel být funkční. To samé platí pro rozpouštědla, mycí a abrasivní prostředky. K čištění lze použít suchý nebo navlhčený hadřík.

Další platební terminály

V případě, že chcete mít k dispozici terminál pro občasné platby, pak máme v Pays k dispozici dvě další zajímavá řešení:


< předchozí článek - další článek >

Hledáte platební bránu, která nabízí i ověřené platební terminály?

Napište nám