Platba předem snadno a rychle s platební bránou Pays

Hledáte způsob, jak snadno a rychle vybírat od svých klientů zálohy, platby za faktury nebo nedoplatky v hlavních měnách? S pomocí platební brány Pays můžete mít peněžní prostředky k dispozici okamžitě, aniž byste museli čekat na příchod platby několik dní. Zahraniční klienti navíc ušetří na případných poplatcích za mezinárodní platbu. Díky platební bráně Pays navíc nemusíte sdílet své osobní citlivé údaje jako je číslo účtu. Vedení platební brány je u nás zdarma, platí se pouze poplatky za každou provedenou transakci dle nastaveného režimu platební brány.   

Platba předem prostřednictvím platebního předpisu

Pays jako jediná platební brána nabízí bezplatnou nadstandartní online službu Platební předpis, který si snadno vytvoříte v našem administrativním rozhraní. K tomu, abyste mohli platební předpis využívat, potřebujete mít založený účet. Účet si zdarma snadno vytvoříte ve 3 jednoduchých krocích a už druhý den tak můžete začít vybírat zálohy.

Obrázek s nadpisem Platba předem – hlavní možnosti, shrnuje hlavní dva způsoby možnosti platby předem prostřednictvím platební brány Pays. Platební předpis lze zaslat emailem, zatímco samotný platební odkaz lze vložit prakticky kamkoliv. Vlastnosti platebního předpisu i odkazu si každý uživatel Pays definuje sám. Platnost těchto atributů není nijak omezená a lze je snadno kopírovat nebo rušit. PŘÍKLAD POUŽITÍ PLATEBNÍHO PŘEDPISU V PRAXI:

ZÁLOHY

NEDOPLATKY

ÚHRADA FAKTUR

Jak funguje platební předpis

Přímo v rozhraní Pays máte k dispozici položku Platební předpisy, kde si lze snadno vytvořit nový platební předpis. Jakmile tento platební předpis vytvoříte a odešlete, přijde zákazníkovi email. Tento email obsahuje veškeré náležitosti včetně platebního odkazu. Prostřednictvím tohoto odkazu jsou pak zákazníci přesměrování na platební bránu, kde si mohou zvolit formu úhrady a dokončit transakci.

Platební předpis můžete kdykoliv odeslat znovu. Stačí jej na stránce s platebními předpisy otevřít a kliknout na Odeslat znovu. Předpis se tak znovu odešle na email zákazníka.

Možnosti kopírování platební předpisu

Pokud si lámete hlavu nad tím, že byste museli už jednou zaslaný předpis znovu celý vyplňovat, máme pro vás dobrou zprávu. Platební předpisy se dají snadno kopírovat s možností vlastních úprav.

Předpis lze zkopírovat dvojím způsobem:

DUPLIKACE VYBRANÉHO PLATEBNÍHO PŘEDPISU

Zobrazuje ikonku pro kopírování konkrétního platebního předpisu.

Přímo na stránce platebních předpisů najedete na řádek s předpisem, který chcete zkopírovat. Na řádku vpravo kliknete na zvýrazněnou ikonku:

Otevře se předvyplněný formulář, kde můžete upravit nebo doplnit další údaje a znovu odeslat.

KOPÍROVÁNÍ ÚDAJŮ Z NAPOSLEDY POUŽITÉHO PLATEBNÍHO PŘEDPISU

Zobrazuje ikonku pro kopírování posledního vytvořeného předpisu do nového.

Pokud chcete použít údaje z posledního platebního předpisu, na stránce klikněte na Vytvořit platební předpis a u předmětu klikněte na ikonku zkopírovat minulý platební předpis:

 

Jak stornovat platební předpis

V případě, že zákazník neuhradil zaslaný platební předpis nebo byla vybraná rezervace služby zrušena, platební předpis lze v rozhraní Pays jednoduše stornovat. Stačí na stránce Platební předpisy otevřít vybraný předpis a kliknout na červené tlačítko Stornovat.

Vrácení zálohy a kompenzace

Může se stát, že například zákazník vybranou službu zruší nebo se dohodnete se zákazníkem na nějaké kompenzaci. Pokud zákazník provedl platbu prostřednictvím Pays, platební brána umožňuje velmi jednoduchý způsob vrácení peněz, díky kterému si snadno nastavíte částku, kterou chcete vrátit. Zákazník je při vratce automaticky informován emailem, že mu budou peníze vráceny zpět podle původního způsobu platby. Vy se nemusíte o nic dalšího starat.

Platba předem díky platebnímu odkazu:

Další zajímavou službou, kterou můžete využít, jsou platební odkazy. Prostřednictvím platebních odkazů můžete na stránkách snadno nabízet služby nebo balíčky, aniž byste museli zasílat předpis emailem. Výhodou je, že platební odkaz lze vložit kamkoliv – na vlastní webové stránky, do textové zprávy, do příspěvku na sociální sítě atp.

Díky platebním odkazům můžete také v rozhraní vidět jednoduchý souhrn tržeb za jednotlivé služby a snadno porovnávat, které služby mají například nejvyšší obrat. Počet platebních odkazů ani předpisů není nijak omezený.

PŘÍKLAD POUŽITÍ PLATEBNÍCH ODKAZŮ V PRAXI:

Upravte si vzhled platební brány podle svého

Možnost přidání položek v platebním formuláři

Uživatelé Pays se mohou s naší pomocí bezplatně přidávat pole do platebního formuláře, která potřebují pro získání informací kvůli prodeji. Pokud například potřebujete při platbě nějaký konkrétní údaj, který výchozí formulář neobsahuje, v Pays pro vás mohou upravit formulář tak, aby zákazník tento údaj při platbě vyplnil.

Prodávejte poukazy

Pays jako jediná platební brána nabízí v rámci nadstandardních služeb i tzv. e-produkty, mezi něž spadá i možnost jednoduchého prodeje poukazů. Pokud například prodáváte dárkové vouchery s unikátními kódy, můžete mít každý takový poukaz umístěný na vlastní URL adrese (například jako PDF) a Pays pak po zaplacení automaticky zákazníkovi zašle odkaz na tuto adresu. Ve svém administrativním rozhraní pak můžete vidět, kolik odkazů s vouchery již bylo prodáno.

Ostatní výhody platební brány Pays

Mezi dalšími výhodami platební brány Pays najdeme možnost napojení na EET, exporty do všech známých účetních systémů i automatické zjednodušené účtenky na email.


< předchozí článek - další článek >

Láká vás jednoduchá a bezpečná platba předem od zákazníků prostřednictvím platební brány?

Kontaktujte nás