Jak platit kartou v mobilu

Placení kartou v mobilu je stále oblíbenější a proto často odpovídáme lidem na otázku, jak mohou vlastně platit kartou v mobilu.

Abyste mohli platit přímo mobilem, bez nutnosti hledat peněženku a vybírat vhodnou kartu, je třeba do něj svou platební kartu nejprve vložit. V jiném článku popisujeme, jak zařídit, aby byla vaše platební karta v mobilu bezpečně uložená.

V případě, že již máte debetní nebo kreditní kartu v mobilu vloženou, lze si ukázat, jak platit kartou v mobilu. Je to velmi jednoduché, zvládne to každý. S největší pravděpodobností máte k dispozici mobil s operačním systémem Android (Samsung, Sony, Motorola, Xiaomi, Honor nebo jiný) nebo iPhone s operačním systémem iOS. Placení mobilem se mírně liší právě podle typu operačního systému a použité technologie Apple Pay nebo Google Pay.

Kdy platit mobilem na internetu?

Placení kartou v mobilu má největší význam v okamžiku, kdy na tomtéž mobilním telefonu provádíte nákup na webové stránce e-shopu. Při nákupu přes mobil je totiž nepraktické opisovat číslo platební karty do políčka na displeji telefonu. Stejně tak je při tomto typu nákupu nepraktické použít rychlou QR platbu. QR kód je ideální skenovat mobilem s bankovní aplikací, což je nepohodlné, protože na stejném mobilu právě provádíte svůj nákup :-)

Kdy je zbytečné platit kartou v mobilu na internetu?

Existují samozřejmě i případy, kdy placení kartou v mobilu postrádá smysl. Pokud nakupujete v oblíbeném e-shopu na svém počítači, bývá pohodlnější zvolit jako platební metodu rychlou QR platbu a kód naskenovat bankovní aplikací. Platba pak proběhne stejně rychle, jako byste platili kartou. Chcete-li přesto použít platbu kartou, lze si práci zjednodušit a zaplatit přes Google Pay, kdy použijete kartu uloženou v prohlížeči Chrome na PC, nebo přes Apple Pay na Macu. Ani v jednom případě nepotřebujete mít kartu v mobilu.

A jak tedy platit kartou v mobilu?

Obrázek ukazuje proces nákupu vstupenky na portálu smsticket a platbu přes Apple Pay Máte-li u sebe jediné zařízení (svůj mobil) a nakupujete, pak je nejlepší použít Apple Pay nebo Google Pay a kartu uloženou v telefonu. E-shopy, které používají kvalitní platební bránu, mají v tomto výhodu, protože na nich nakoupíte nejpohodlněji a možná se díky tomu příště opět vrátíte. Platební brána dokáže snadno rozpoznat, z jakého zařízení právě nakupujete. Jakmile rozpozná typ vašeho telefonu, nabídne správné platební tlačítko Apple Pay nebo Google Pay. Na toto tlačítko jednoduše kliknete a je zaplaceno. U telefonů od Apple je proces o něco jednodušší, protože již nemusíte zadávat žádný další ověřovací kód.

Jak probíhá platba reálně?

Na obrázku vidíte proces nákupu vstupenek na vstupenkovém portále smsticket, kdy nakupující vybral vstupenky a následně je velmi jednoduše zaplatil. Od výběru vstupenek a potvrzení objednávky uplynulo jen několik málo vteřin a bylo zaplaceno. Vše proběhlo na jednom zařízení. Tomu se říka pohodlná platba!

Jste-li obchodník, zvažte nasazení platební brány Pays. Budete překvapeni úspěšností plateb Vašich zákazníků.


< předchozí článek - další článek >

Chcete akceptovat mobilní platby ve svém eshopu??

Kontaktujte nás, zařídíme to.