Platební karta v mobilu - jak to funguje?

Platební karta v mobilu

S platební kartou v mobilu se nejčastěji setkáváme v souvislosti s moderními elektronickými peněženkami Apple Pay a Google Pay. V minulosti se objevily i jiné systémy, ale tyto dvě zmíněné peněženky momentálně na trhu vítězí a mají nejvíce uživatelů.

Jak funguje uložená karta v mobilu?

Platební karta v mobilu - Apple Pay Princip služby je jednoduchý a použitelnost těchto platebních metod je velmi dobrá, jak při placení na internetu, tak při platbách v obchodech na fyzických platebních terminálech. Použitelnost Apple Pay je při placení na internetu ještě o něco lepší než při placení s pomocí Google Pay.

Při platbě samotné tedy není již potřeba hledat a vytahovat plastovou platební kartu a postačí pouze mobilní telefon, do kterého je vaše karta vložena. Proces přidání platební karty do mobilu je u obou metod velmi podobný a velmi intuitivní. Na obrázku můžete vidět zahájení procesu vložení platební karty do mobilu iPhone. Jakmile je tento proces dokončen, je již možné kdekoliv platit přímo mobilem.

Postup vložení karty do mobilu iPhone

  1. Najděte aplikace Peněženka a spusťte ji
  2. Klikněte vpravo nahoře na symbol +
  3. Zvolte možnost "Debetní či kreditní karta" a klikněte na "Pokračovat"
  4. Kartu položte na stůl a skenujte ji zhora umístěním do rámečku
  5. Objeví se "Podrobnosti o kartě", které zkontrolujte a klikněte na "Další"
  6. Doplňte chybějící údaje z karty a klikněte na "Další" (kód ze zadní strany)
  7. Tím je uložena platební karta v mobilu a lze ji používat

Při placení na fyzickém terminálu stačí u mobilů od Apple dvakrát rychle za sebou stisknout pravé postranní tlačítko, ověřit platbu prostřednictvím Touch ID nebo Face ID a přiložit mobil k terminálu. Tím je platba provedena. Při platbách v e-shopech na internetu obvykle stačí pouze kliknout na webové stránce na tlačítko Apple Pay (obvykle černé s logem). Toto je možné na mobilech Apple i počítačích Mac. Transakci už není třeba dále nijak ověřovat a máte zaplaceno.

Výhody platební karty v mobilu

platební karta v mobilu Placení přes elektronické peněženky je pro obchodníky výhodné, protože zvyšuje komfort zákazníka, který nakupuje, a tím se zvyšuje pravděpodobnost úspěšně zaplacené objednávky. Obchodníci platí při takto realizovaných platbách stejné poplatky, jako při platbách kartou. Transakce, které provedou zákazníci, kteří mají platební kartu v mobilu mají ještě některá další specifika. Například při platbě přes Apple Pay nepozná obchodník, jakou kartou zákazník zaplatil. Apple totiž skutečné číslo karty maskuje a obchodník nezjistí ani jeho část (Při platbě běžnou kartou, zjistí obchodník poslední 4 čísla z karty). Tato vlastnost však ničemu nevadí a bez problémů lze i na takovou kartu provádět vratky v případě reklamace.

Zákazníkům přináší platební karta v mobilu další hezkou výhodu. Přímo v aplikaci elektronické peněženky jsou přehledně vidět veškeré dříve provedené transakce, což zlepšuje přehled o provedených platbách.

Podpora plateb kartami v mobilu ze strany Pays

Platební brána Pays plnohodnotně podporuje platby prostřednictvím všech elektronických peněženek a obchodníci vidí ve své Administraci Pays tuto informaci v seznamu přijatých plateb. Velmi snadno pak mohou sledovat, kolik zákazníků platí kartou, QR platbou, přes Apple Pay nebo Google Pay a jasně vidí poměr použitých metod.

Pays velmi doporučuje aktivovat platby Apple Pay a Google Pay zejména obchodníkům, u kterých nakupují zákazníci často přes mobilní telefon. Jedná se zejména o prodejce vstupenek, poskytovatele služeb a obecně všechny, jejichž produkty není třeba kupovat prostřednictvím počítače. V těchto případech je totiž efekt snadné platby prostřednictvím platební karty v mobilu největší a zákazníci to ocení. Chcete-li používat moderní, přehlednou a jednoduchou platební bránu, můžete se ihned zaregistrovat zde

Chcete zákazníky, kteří platí kartou v mobilu?

Napište nám