Online platby za ubytování

Svět online plateb udělal za poslední roky velký posun, který urychlila pandemie. Zákazníci jsou díky tomu mnohem ochotnější používat nové platební technologie. Hranice se navíc po pandemii znovu otevřely, což znamená opětovný příchod zahraničních turistů. Právě zahraniční klienti sebou přináší jasný požadavek na rychlé platební transakce, které usnadní celý model poskytování ubytování.

Požadavek na rychlou a jednoduchou platbu za ubytování však nesouvisí pouze se zahraničním turismem. Je již běžné, že i na tuzemském trhu zákazníci očekávají co nejjednodušší způsob zakoupení služeb. Nároky však nestoupají pouze na straně zákazníků, ale i samotných ubytovatelů a těm se snaží platební brána Pays maximálně vyhovět. Proto je v současnosti hojně využívána poskytovateli ubytování z následujících důvodů:

1. Podpora mobilních plateb

Díky platební bráně Pays Vám může zákazník zaplatit zálohu na ubytování v mžiku ze svého mobilu. Kromě možnosti platby kartou i rychlým QR převodem totiž Pays nabízí možnost platby přes Google i Apple Pay. Rezervace a následná platba za ubytování se tak stává záležitostí několika minut.

2. Peníze jsou okamžitě k dispozici

Jednou z nejoblíbenějších funkcí pro ubytovatele i hoteliéry je platební předpis nebo platební odkaz, protože díky němu mohou získat prostředky za ubytování okamžitě. Některé bankovní převody totiž stále mohou trvat několik dní, o převodech ze zahraničí ani nemluvě. Peníze od zákazníka přijdou obratem a vidíte je přes administrační rozhraní Pays.

3. Snadné úhrady bez nutnosti implementace

Obrázek shrnuje sedm hlavních důvodu, proč je platební brána Pays u ubytovatelů a hoteliérů oblíbená. Konkrétní důvody najdete přímo v článku. Platební bránu Pays můžete začít okamžitě používat, aniž byste ji museli implementovat na svůj web. Stačí přístup do administračního rozhraní, odkud můžete jednoduše a neomezeně vytvářet platební předpisy i odkazy.

Použití platebního předpisu pro platbu zálohy:

Použití platebního odkazu pro opakované platby

V rozhraní Pays snadno dohledáte jakoukoliv platbu za pomocí emailu, který zákazník uvedl při platbě. Zákazník vždy musí při platbě uvádět email kvůli tomu, aby mu na něj mohlo přijít potvrzení o úhradě. Výhodou platebního odkazu je, že jakmile si jej vytvoříte, nemusíte se do rozhraní Pays přihlašovat, stačí si odkaz uložit a pak jednoduše rozesílat.

4. Jednoduchý platební formulář na míru

Pokud byste rádi u transakcí měli k dispozici další informace, jako je například jméno a příjmení, můžeme Vám platební bránu bezplatně přenastavit a potřebná políčka do platebního formuláře doplnit. Zákazníci, kteří budou přesměrování na platební bránu, tak vyplní další požadované údaje.

Obvykle však obchodníkům nedoporučujeme, aby při samotném placení vyžadovali příliš mnoho parametrů. Zákazníky by to mohlo při placení zdržet nebo rovnou odradit. V takovém případě spíše může být zákazník po platbě přesměrován na Vámi stanovenou cílovou stránku, kde může vyplnit další potřebné údaje podle potřeby.

5. Bezplatná aplikace

Další výhodou je, že si můžete nainstalovat bezplatnou aplikaci Pays a z telefonu tak jednoduše sledovat i spravovat všechny příchozí platby. Nemusíte se tak přihlašovat ze svého stolního počítače, abyste měli o svých transakcích okamžitý přehled. Při každé příchozí platbě navíc dostanete automatickou notifikaci emailem.

6. Platíte jen když vyděláváte

Platební brána Pays je velice výhodná pro malé a sezónní ubytovatele, protože neplatíte žádné paušální poplatky. Platíte pouze poplatek z každé transakce, který navíc můžete nechat nastavit tak, aby jej platil zákazník, nikoliv vy. Výše poplatku se pohybuje podle Vašeho obratu.

Závěr

Hledáte-li komplexnější řešení, které za vás vyřeší nejen platby, ale také správu objednávek a rezervací, můžete vyzkoušet populární řešení Trevlix, který má již platební bránu Pays integrovanou. Nasazení Trevlixu a propojení s Pays je přitom velice jednoduché.

Související články:


< předchozí článek - další článek >

Nabízíte ubytování a chcete mít peníze okamžitě k dispozici?

Kontaktujte nás