5 hlavních důvodů, proč je služba Apple Pay tak oblíbená

Apple Pay funguje na trhu již od roku 2014, a to ve více než 60 zemích světa. Pro používání Apple Pay je potřeba mít iPhone řady 6 a výše. Apple Pay je k dispozici také v hodinkách Apple Watch, v Macu nebo iPady. Na této stránce najdete konkrétní modely, které podporují Apple Pay.

1. Zaplatíte jedním dotykem i bez signálu

Díky Apple Pay nemusíte vytahovat peněženku nebo platební kartu. Platbu provedete jednoduchým dotykem prostřednictvím iPhonu nebo hodinek Apple Watch. Placení je podobné jako u platební karty – stačí přiblížit zařízení k jakémukoli platebnímu terminálu, který podporuje bezkontaktní platby. Apple Pay funguje s mnoha aplikacemi a webovými stránkami. Díky tomu můžete platit rychle a bezpečně ze svého telefonu bez nutnosti zadávání údajů o kartě. Apple Pay navíc ve Vašem zařízení funguje, i když jste bez dat nebo bez signálu.

2. Metoda Apple Pay je bezpečná

Jednou z největších výhod využívání Apple Pay je bezpečnost. Každá transakce je ověřena pomocí tzv. Face ID nebo Touch ID. Díky zabezpečenému tokenu zůstávají vaše údaje soukromé a v bezpečí. Apple navíc uvádí, že čísla karet nejsou v zařízení nikdy uložena a při placení je navíc Apple nikdy s třetími stranami nesdílí. Navíc, pokud se stane, že iPhone nebo Apple Watch ztratíte, veškeré platby (například předplatné aplikací) lze snadno pozastavit přes iCloud.

Obrázek shrnuje hlavní důvody, proč je Apple Pay tak oblíbená, jak je uvedeno v článku – že lze platit jedním dotykem i bez signálu, služba je bezpečná, kartu si jednoduše přidáte do zařízení během jedné minuty a Apple Pay je navíc univerzální platební nástroj, díky kterému můžete i ušetřit.

Co je to Face ID

Jedná se o systém rozpoznávání obličeje, který slouží k identifikaci osoby v reálném čase. Rozpoznávání obličeje spadá do kategorie tzv. biometrického zabezpečení. Mezi další známé formy patří rozpoznávání otisku prstů, hlasu nebo oční sítnice / duhovky. S pomocí Face ID nebo Touch ID jednoduše zařízení odemknete nebo autorizujete platby a další úkony.  Vývojáři mohou navíc používat Face ID k přihlašování do svých aplikací.

Co je to Touch ID

Touch ID je forma osobní identifikace prostřednictvím iPhone nebo iPadu. Zařízení snímá otisk prstu čímž poskytuje dostatečnou úroveň zabezpečení a ověření. Stejně jako u Face ID, s Touch ID můžete iPhone bezpečně a pohodlně odemykat, autorizovat nákupy i platby a přihlašovat se do mnoha aplikací třetích stran jednoduchým stisknutím tlačítka.

Pokud chcete používat Face ID nebo Touch ID, musíte mít nastaven na telefonu přístupový kód, který je vyžadován v případě, že prvotní biometrické ověření selže. Face ID i Touch ID můžete u mnohých aplikací používat i místo hesla. Díky tomu se usnadňuje bezpečnostní ověření, například při přihlašování do aplikace (bankovní nebo jiný účet) nebo při potvrzení nějakého požadavku na změnu.

3. Platební kartu přidáte do minuty

Přidání debetní nebo kreditní karty do Apple Peněženky je jednoduché a nezabere více než jednu minutu. Stačí otevřít aplikaci Peněženka a kliknout na ikonku se značkou plus. Následně vyberete, že chcete přidat debetní nebo kreditní kartu. Platební kartu buď jednoduše s pomocí telefonu oskenujete nebo údaje zadáte ručně. Do Peněženky můžete přidat libovolný počet karet, které budou uloženy ve vašem zařízení a v případě potřeby k nim budete mít přístup. Při placení pak můžete jednoduše vybrat, kterou kartu chcete použít.

Díky Peněžence si také jednoduše zobrazíte historii vašich transakcí u každé uložené karty, aniž byste se museli přihlašovat do internetového bankovnictví. Zda je platební karta způsobilá pro Apple Pay určuje vydavatel karty a může vás požádat o další informace k dokončení procesu ověření. V Česku podporuje Apple Pay většina bank.

Jak přidat platební kartu do Apple Watch

Ve svém iPhonu, který máte spárovaný s hodinkami otevřete aplikaci Watch. Vyberte „Moje hodinky“ a klikněte na Peněženka a Apple Pay, kde budete moci vybrat „Přidat Kartu“ a následně postupujte dle pokynů. Do zařízení můžete přidat i starší – dříve používané karty.

4. Apple Pay je univerzální platební nástroj

Apple Pay můžete využívat na iPhonu, iPadu, Apple Watch, Macu nebo na webu. Díky tomu můžete jednoduše, a hlavně bezpečně platit jak online, tak i v kamenných prodejnách. Jak již bylo zmíněno, díky šifrování pomocí tokenu nemá obchodník ani nikdo další přístup k údajům o Vaší kartě. Riziko zneužití karty je tak minimální. 

5. Díky Apple Pay můžete ušetřit

Některé banky nabízí slevy, vrácení peněz nebo programy odměn, když k platbám používáte Apple Pay. Pomocí digitální peněženky můžete tyto nabídky využít snadno a rychle, aniž byste museli sledovat papírové kupony nebo karty s odměnami.


< předchozí článek - další článek >

Hledáte platební bránu s Apple Pay?

Napište nám