Platební brána - SMS upozornění

SMS upozornění z platební brány

Automatické SMS upozornění ihned po platbě se může hodit některým obchodníkům, kteří prodávají nestandardní produkty a služby. Například poskytovatelé průvodcovských služeb, překladatelé nebo poskytovatelé ubytování se chtějí co nejdříve dozvědět, že jim zákazník zaplatil zálohu. K tomuto účelu je možné použít službu SMS upozornění, kterou aktivujeme na přání.

Automatické SMS upozornění obchodníkovi

Platby - SMS upozornění

Prodejce služby tak může díky SMS upozornění ihned po přijaté platbě telefonicky kontaktovat zákazníka, aby si s ním dohodl detaily a poskytl mu potřebné informace. Výhodou SMS upozornění je jeho rychlost a spolehlivost. Služba je zpoplatněna cenou 0,85 Kč za jednu odeslanou SMS. SMS spolehlivě informuje o tom, že byla platba přijata a není již nutné ji ověřovat v administračním rozhraní Pays. Služba je účtována transakčně a o cenu 0,85 Kč je navýšen transakční poplatek.

Alternativou ke službe SMS upozornění může být zasílání potvrzení o přijatých platbách do mobilní aplikace Pays formou push notifikace. Tuto službu jsme schopni aktivovat obchodníkům s vyšším obratem.

Automatické SMS upozornění zákazníkovi

Existují i případy, kdy uživatelé platební brány vyžadují zasílání SMS upozornění svým zákazníkům, kteří právě zaplatili. Typickým příkladem je prodej elektronického obsahu, kdy bývá zákazníkovi obratem zaslán email s instrukcemi a formou SMS například přístupové heslo do zabezpečené části webu.

SMS upozornění patří mezi volitelné služby platební brány Pays. Kompletní nabídku služeb Pays naleznete na stránce nabídka pro obchodníky.

Máte dotaz k této službě?

Zeptejte se nás