Platební brány - příklady použití

Příklady použití platební brány Pays

Standardní platby za nákupy na Vašem eshopu

Jedná se o nejčastější využití platební brány, které každý zná. Na platbě v eshopu není nic zvláštního a Pays je možno použít stejně jako jiné platební brány. Platební brána Pays umožňuje klasické napojení na konec nákupního procesu, kdy zákazník potvrdil objednávku a hodlá provést úhradu. K dispozici má samozřejmě všechny platební metody. Napojení platební brány Pays na eshop probíhá jednoduše pomocí již hotových doplňků nebo implementací dle naší dokumentace.

Platební brána Pays v eshopu I přesto, že se Pays jeví v tomto ohledu jako běžná platební brána, přináší uživatelům zajímavé výhody, jako jsou připomínky plateb zákazníkům, kteří zapomněli úhradu provést, rychlé mailové a SMS notifikace zákazníkům i obchodníkům a možnost nastavení pravidelné opakované platby při prvním nákupu. Za zmínku stojí i varianta, kdy je poplatek za některé typy plateb přenesen na zákazníka. Zajímavé funkce Pays popisujeme na stránce Platební brány - zajímavé funkce.

Platba zálohy předem za Vaše služby

Platba předem nebo platba zálohy přes platební bránu je nadstandardní vlastností platební brány Pays. Je zcela běžné, že poskytovatelé některých typů služeb vyžadují od svých zákazníků platbu zálohy. Často pak řeší otázku, jak inkasovat zálohu přes internet nebo jak může zákazník zaplatit zálohu kartou. Mezi poskytovatele, kterých se to týká patří ti, kteří prodávají ubytování, dopravní služby, rozvážejí jídlo a vlastně všichni, kteří prodávají své služby na pevné časové termíny s využitím některého rezervačního systému (fitcentra, hudební zkušebny, herny, sportoviště, organizátoři kurzů, atd...)

Platby záloh kartou A proč inkasovat zálohu přes platební bránu? Odpověď je jednoduchá. Zákazník Vám může zaplatit zálohu ihned velmi jednoduše kartou, QR platbou, PayPalem nebo mobilem. Zákazník může být cizinec a platba pro něj bude velmi jednoduchá. Pro platby záloh a platby předem nabízí Pays službu Platební předpis. Platební předpis patří mezi nejoblíbenější platební služby Pays.

Automatické opakované platby za Vaše služby

Opakovaná automatická platba od zákazníka je snem mnoha obchodníků. Ve světě i v ČR je běžné, že lidé platí například za energie trvalým příkazem ze svého bankovního účtu. Začíná být běžné, že lidé platí menší částky automaticky ze své platební karty za televizní kanály nebo internetové připojení. Problém vzniká u dodávek dražších služeb nebo zboží. Pro tyto účely je pravidelná automatická platba z karty nevhodná a zákazníci se jí vyhýbají. Nemají pak totiž možnost přerušit platbu v období dovolené nebo z jiného, dočasného důvodu. Výsledkem je pak úplné zrušení automatické platby ze strany zákazníka.

Automatické opakované platby

Pays nabízí lepší variantu pravidelných plateb prostřednictvím automatických - opakovaných platebních odkazů, které jsou měsíčně zasílány zákazníkům mailem. Je pak vždy volbou zákazníka, zda úhradu provede nebo některou z pravidelných plateb vynechá. Obchodník vždy obdrží informaci, zda má v aktuálním měsíci zboží nebo službu poskytnout. Opakované platební odkazy jsou naší standardní službou stejně jako ostatní volitelné platební služby

Další možnosti nasazení platební brány Pays...

Možností použití platební brány je mnoho. Zde uvádíme několik příkladů z praxe. Jednoduché placení školného na soukromých školách oceňují zejména rodiče studentů, snadný příjem sponzorských darů zase oceňují manageři sportovních klubů, rychlé a pravidelné platby poskytovatelům internetu jsou také častým příkladem použití platební brány.

Příjem darů prostřednictvím platební brány Pays můžete vidět třeba na webu Nadačního fondu pomoci a projektu znesnáze21. Rovnou zde můžete i přispět na dobrou věc...

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás