Revolut karta – čím se odlišuje od běžné platební karty?

Pokud pravidelně cestujete do zahraničí a chcete se vyhnout zbytečným poplatkům, Revolut je jedno z nejlepších a nejlevnějších řešení, které umožňuje jednoduše platit kartou v zahraničí, aniž byste platili poplatek za převod nebo využití cizí měny. Právě tyto poplatky bývají u některých českých bank běžné a cestování nebo nákup v zahraničí se tak může zbytečně prodražit. Revolut také umožňuje bezplatný výběr z bankomatu jak u nás, tak i kdekoliv mimo ČR (s bezplatným plánem máte k dispozici limit 4 500 Kč za měsíc).

Jaké jsou hlavní výhody karty Revolut?

Jednou z hlavních výhod účtu u Revolut je tzv. multiměnová platební karta. Aplikace podporuje držení více než 30 světových měn. V aplikaci si můžete jednoduše nastavit, jaké měny chcete používat. Počet měn není nijak omezen a snadno se nastavuje přímo v aplikaci (nebo v rozhraní PC po přihlášení). Další výhody Revolut karty:

Výhodnější směnové kurzy při převodech

Na obrázku jsou zobrazeny 4 hlavní výhody Revolut Karty: výhodnější směnové kurzy, účet zdarma ve světových měnách, možnost výběru z bankomatu v zahraničí bez poplatku a možnost přidání do Apple Pay i Google Pay. Oproti běžným bankám Revolut obvykle nabízí výhodnější kurzy. Je to dáno i tím, že aplikace pracuje se směnným kurzem v reálném čase. V případě bezplatného plánu Standard máte možnost směnit až 25 000 Kč měsíčně bez poplatku. Při překročení tohoto limitu je pak účtována částka ve výši 1 % částky nad limit.

Účet zdarma ve světových měnách

Jak jsme již zmínili výše, Revolut kartu můžete mít ve více než 30 světových měnách, a to klidně i souběžně. Díky mobilní aplikaci navíc lze velice snadno převádět peníze mezi jednotlivými měnami. Měnu si můžete otevřít nebo uzavřít doslova na pár kliknutí. V aplikaci si navíc lze nastavit požadavek na směnu kurzu v určité výši. Pokud se pak kurz na tuto výši dostane, transakce se automaticky sama dokončí. V ojedinělých případech nemusí být nákup měn výhodný. Vztahuje se to zejména na měny, na které se vztahuje vysoký poplatek jako THB (Thajsko), UAH (Ukrajina), RUB (Rusko) a BRL (Brazílie).

Výběry z bankomatů v zahraničí bez poplatku

Další velkou výhodou Revolut karty je, že při výběru z bankomatu v zahraničí vám nebude ze strany Revolutu účtován poplatek za výběr nebo za použití cizí měny. Hotovost lze v zahraničí bezplatně vybírat v rozmezí od 4 500 Kč do 55 000 Kč, a to podle toho, jaký máte nastavený plán.

Kartu lze přidat do Apple Pay i Google Pay

Revolut karta má vlastnosti jako běžná platební karta a díky tomu ji lze jednoduše přidat i do Apple Pay a Google Pay. Pro bezkontaktní platby v zahraničí tak můžete jednoduše používat Revolut kartu a zároveň ušetřit na poplatcích za použití cizí měny. Pokud nemáte na účtu cizí měnu aktivovanou, Revolut automaticky převede dostupnou částku na cílovou měnu dle aktuálního kurzu v aplikaci.

Plány Revolut – kdy se vyplatí předplatné?

Každý plán nabízí různé výhody a služby. Obecně však platí, že pokud chcete kartu využívat pouze příležitostně, a to zejména při cestování do zahraničí, vystačíte si se základním plánem Standard, který je k dispozici zdarma.

Pokud cestujete pravidelně, zajímají vás investice, kryptoměny, komodity nebo pravidelně potřebujete směnit měnu, můžete zvážit předplatné, díky kterému můžete ušetřit na dalších poplatcích. Ty zajímavější funkce však přichází teprve u plánu Premium, které je k dispozici za 175 Kč na měsíc. Další výhody, které placené plány nabízí:

Revolut virtuální karta

Revolut oproti běžným bankovním účtům a kartám nabízí další velkou výhodu a tou je možnost vytvářet a používat virtuální karty pro online platby. Jedná se o tzv. digitální karty, které lze propojit s Apple Pay nebo Google Pay stejně jako běžné fyzické platební karty a provádět s nimi pak bezkontaktní platby. Používání virtuální karty je považováno za jeden z nejbezpečnějších způsobů platby, protože ji lze snadno zamknout nebo smazat, aniž by to mělo vliv na používání fyzické platební karty.

S bezplatným plánem si můžete vytvořit až 20 aktivních virtuálních karet. K plánu máte také k dispozici tzv. jednorázovou virtuální kartu. Taková karta se po každém použití automaticky zneplatní a místo ní se vygeneruje karta nová. Díky jednorázovému použití tak údaje o kartě nemohou být zneužity třetí stranou. Kartu je například vhodné používat pro jednorázové platby na neznámých a podezřelých webových stránkách.

Může Revolut nahradit běžný osobní účet?

I když má Revolut spoustu výhod a má evropskou certifikaci, jedná se primárně o aplikaci, která nenahrazuje běžnou banku – nenabízí například hypotéky, stavební spoření a další rozšířené bankovní produkty. Navíc, Revolut díky přenosu licence ze země EU fakticky nespadá pod Českou národní banku, což znamená, že neposkytuje stejné záruky jako běžné české banky. Například v případě převodu prostředků z aplikace zpět na český účet je potřeba počítat s tím, že transakce může trvat několik dní.

I když je aplikace dostupná v češtině, Revolut má velmi omezenou zákaznickou podporu, která je pro český trh dostupná pouze v angličtině. Revolut karta je tedy zejména výborným doplňkovým produktem k Vašemu běžnému účtu, který se hodí při cestování a pobytu (nákupu) v zahraničí, popřípadě k jednoduchému nákupu akcií a investování.

Související články:


< předchozí článek - další článek >

Chcete přijímat platby přes Revolut?

Napište nám!