Platební brána - generování voucherů a kódů

Generování voucherů a kódů automaticky po platbě

Jednou z volitelných služeb platební brány Pays je možnost automatického generování voucherů, různých kódů nebo i přihlašovacích údajů pro zákazníky. Vouchery a kódy se generují dle požadavků obchodníka. Platící zákazník dostane informace ihned po platbě mailem.

Jak to funguje prakticky z pohledu zákazníka?

Zákazník nakoupí u obchodníka službu nebo produkt, ke kterému se váže slevový kód nebo číslo voucheru, případně přihlašovací údaje pro stažení souborů (video, ekniha atd...). Ihned po platbě, prostřednictvm platební brány Pays, obdrží zákazník potvrzení platby emailem. Součástí tohoto potvrzení je odkaz na transakci, kde jsou obvykle další informace jako například daňový doklad (paragon) nebo EET účtenka. V dalším mailu je zákazníkovi zaslána dodatečná informace o nákupu. Tento druhý email může obsahovat vouchery formou přílohy nebo vygenerované kódy přímo v textu mailu.

Automatické generování voucherů

Zákazník tedy dostane požadovanou informaci, přihlašovací údaje nebo voucher v PDF několik vteřin po platbě kartou. Výhodou je vysoká rychlost a naprostá spolehlivost, protože tuto funkci zajistí přímo platební brána.

Jak to funguje z pohledu obchodníka?

Obchodník - uživatel Pays provede v administračním rozhraní Pays aktivaci elektronického produktu. Snadno nadefinuje ve kterých případech má být zákazníkovi elektronický produkt zaslán. Automatické odeslání lze navázat na existující platební odkaz, na konkrétní platební předpis nebo obecně na jakoukoliv příchozí platbu v dané výši.

Zákazníkům lze automaticky odesílat buď statické informace (například stále stejný slevový kód) nebo statickou přílohu (PDF soubor) nebo informace ze zásobníku produktů. Zásobník produktů si můžete představit jako seznam slevových kódů (každý jiný), které jsou postupně v daném pořadí zasílány zákazníkům, dokud nedojdou. V zásobníku mohou být i přihlašovací údaje (jméno/heslo), různé URL nebo jiné textové informace, které lze odesílat mailem.

Platební brána Pays poskytuje celou řadu nadstandardních služeb, které u jiných platebních bran nenajdete. Chcete-li Pays vyzkoušet, zaregistrujte se.

Máte dotaz ke generování voucherů?

Zeptejte se nás