Rezervační systém s online platbami

Rezervační systém a jednoduché platby

Rezervační systémy jsou klíčovou aplikací pro prodejce služeb a poskytovatele ubytování. Jsou stejně nepostradatelné, jako je kvalitní eshop pro obchodníky se zbožím.

Co je vlastně rezervační systém?

Rezervačním systémem se rozumí internetová aplikace, která umožňuje zákazníkům předem rezervovat časové úseky pro poskytnutí dané služby nebo ubytování. V podstatě se jedná o jistou formu eshopu, protože zákazníci velmi často za své online rezervace platí. Je to pochopitelné, protože poskytovatel služby potřebuje určitou míru jistoty, že se zákazník dostaví v dohodnutý čas na dohodnuté místo a platba za rezervaci mu tuto jistotu dává. Seriózní poskytovatelé služeb samozřejmě přijaté zálohy vracejí, pokud má zákazník pádný důvod k neodebrání rezervované služby.

Rezervační systém Placené rezervace jsou dnes již standardem při poskytování ubytovacích a dalších služeb. Je zcela běžné, že zákazník platí část ceny služby již při samotné rezervaci a tato záloha je mu pak odečtena z výsledné ceny služby, kterou platí na místě. Ceny rezervací se obvykle pohybují od 10 do 30% ceny služby.

Kdo jsou uživatelé rezervačních systémů

Uživatelé rezervačních systémů jsou tedy jednak pronajímatelé ubytovacích kapacit a dále pak poskytovatelé služeb z mnoha různých oborů. Zejména pak majitelé všech typů sportovišť, masážních a kosmetických salónů, STK, pneuservisů, různých typů zdravotnických zařízení a mnoho dalších.

Internetové aplikace pro rezervace se tedy logicky dělí na dvě základní skupiny, kterými jsou rezervační systémy pro poskytovatelé služeb a systémy pro poskytovatele ubytování. Mezi těmito poskytovateli jsme pečlivě vybrali a doporučujeme výhradně ty, kteří jsou schopni vyhovět náročným požadavkům našich uživatelů a disponují funkcemi, které považujeme za klíčové.

Pro ubytovatele doporučujeme systém Trevlix, který je plnohodnotně napojen na platební bránu Pays, otestován a používán mnohými majiteli apartmánů, penzionů a hotelů v ČR i v zahraničí. Ke standardním vlastnostem patří volitelné nastavení částky rezervace z celkové ceny ubytování a následná velmi snadná platba rezervace ze strany zákazníka. Samozřejmostí je i možnost bezplatné vratky v případě, že se na tom zákazník a ubytovatel společně dohodnou.

Pro poskytovatele všech typů služeb doporučujeme obvykle systém Reservanto, který je již časem prověřen a používají jej tisíce poskytovatelů služeb v ČR. Připojení na platební bránu je i v Reservantu velmi jednoduché a funkční v řádu několika minut.

Hledáte vhodný rezervační systém?

Napište nám, pomůžeme s výběrem.