Platební terminál bez paušálu: Řešení pro bezhotovostní platby

Obchodujete a vybíráte v drtivé většině případů od zákazníků hotovost. Čas od času se však objeví zákazník, který pronese to známé a nevinné “Berete karty?” Díky pandemii a rostoucí popularitě bezhotovostních plateb pak tuto otázku bude většina obchodníků slýchat stále častěji. Pokud jste se tedy dosud nezaobírali myšlenkou na řešení, které by vám umožnilo přijímat bezhotovostní platby, pak máte nejvyšší čas.

Máme dobrou zprávu pro obchodníky, kteří hledají rychlé a levné řešení. Pro občasný příjem bezhotovostních plateb nepotřebujete instalovat platební terminál. Vystačíte s účtem u Pays, s mobilním telefonem nebo laptopem, popřípadě mobilní aplikací. V Pays tak nabízíme obchodníkům dvě řešení pro bezhotovostní platby:

  1. Virtuální platební terminál
  2. Platební terminál v mobilu

Virtuální platební terminál pro přijímání platebních karet a QR plateb

Virtuální platební terminál neboli VTPays jsme vytvořili pro obchodníky, kteří primárně přijímají hotovost, ale hodil by se jim po ruce i jednoduchý terminál pro přijímání bezhotovostních plateb. Cílem našeho virtuálního terminálu bylo poskytnout co nejjednodušší řešení, kde si obchodník kvůli omezenému množství plateb kartou na své prodejně nechce složitě zřizovat fyzický platební terminál. Kromě toho, náš virtuální platební terminál umí přijímat i QR platby.

Jak platební terminál VTPays funguje?

Na obrázku je graficky znázorněno, jak funguje transakce přes náš platební terminál VTPays, který je bez paušálu. Detail najdete v textu článku. Stačí ve svém telefonu nebo v počítači otevřít stránku "Pays - Virtuální platební terminál", zadat částku k zaplacení, zvolit zda platba proběhne na zařízení obchodníka, a nebo v telefonu zákazníka a aplikace pak zobrazí další instrukce k platbě. Na konci se samozřejmě dozvíte, zda transakce proběhla úspěšně.

Kde a jak využijete virtuální platební terminál?

Příklady:

Pro koho je virtuální platební terminál dostupný?

Služba je dostupná pro všechny uživatele platební brány Pays bez ohledu na váš aktivovaný režim platební brány. Stačí si zřídit účet u Pays (aktivace brány u nás obvykle proběhne do druhého dne) a virtuální platební terminál můžete po aktivaci začít ihned využívat. Provoz virtuálního terminálu je zdarma, platíte pouze stanovený poplatek za uskutečněné transakce dle vašeho tarifu.

Platební terminál v mobilu

Další variantou je platební terminál v mobilu. Jelikož se jedná o relativně nové řešení, je tato varianta nyní dostupná pouze na operačním systému Android. Pro použití aplikace musíte mít zabudovanou NFC čtečku. Jedná se o aplikaci, kterou si můžete snadno stáhnout.

Jak mobilní platební terminál funguje?

Na obrázku je graficky znázorněno, jak funguje transakce přes náš mobilní terminál, který je bez paušálu. Detail najdete v textu článku Jednoduše otevřete aplikaci, zadáte částku k zaplacení, kterou si zákazník zkontroluje a ten pak přiložením platební karty / mobilního telefonu / hodinek provede transakci. Aplikace obratem potvrdí, zda byla transakce úspěšná a zákazníkovi můžete zaslat stvrzenku emailem.

Kdy je platební terminál v mobilu vhodný?

Pro koho je terminál v mobilu dostupný?

Mobilní terminál je nadstandardní služba, která je dostupná pouze obchodníkům v režimu Pays VIP a Pays Direct. Je tedy momentálně dostupný pouze pro obchodníky s vyšším obratem.


< předchozí článek - další článek >

Přijímáte od zákazníků hotovost, ale chcete občas příjmout platbu kartou?

Napište nám a ověřte si, zda je platební brána Pays vhodné řešení i pro Vás.